Reklama

Wóz strażacki dobry do przeprowadzek?

Opublikowano:
Autor:

Wóz strażacki dobry do przeprowadzek? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ta sprawa budzi wiele emocji. Jeden z ochotników straży pożarnej z Krośniewic pożyczył wóz strażacki do prywatnej przeprowadzki. Zdaniem mieszkańców to skandal, bo w tym czasie samochód mógł być potrzebny do gaszenia pożaru. Co ciekawe, prezes OSP nie widzi w tej sytuacji nic nadzwyczajnego, określa ją jako „koleżeńską przysługę”.

O przeprowadzce przy użyciu wozu strażackiego poinformował nas Czytelnik, który do maila załączył zdjęcie.

– Szanowna Redakcjo! Piszę do Was w bulwersującej sprawie. Ostatnio, przechodząc ul. Toruńską zauważyłem wóz Ochotniczej Straży Pożarnej z podczepioną przyczepką. Chwilę później widziałem, jak strażacy przenoszą jakieś meble. Jakim prawem samochód Ochotniczej Straży Pożarnej wykonuje usługi transportowe?! – czytamy w liście od Czytelnika.

Zdziwienia sytuacją nie kryją również inni mieszkańcy Krośniewic. Uważają, że wóz powinien stać na posterunku i czekać na wezwania do akcji gaśniczych.

– Gdybym o tym wiedział, od razu bym interweniował. Takie sytuacje powinny kończyć się upomnieniem – mówi krośniewiczanin Zdzisław Wiśniewski.

Ochotnik, który pożyczył samochód strażacki, nie zostanie jednak ukarany. O wszystkim doskonale wie prezes OSP, Sławomir Pałasiński, który w przeprowadzce przy użyciu wozu, nie widzi niczego złego.

– U nas jest taka „brać” strażacka i jeden drugiemu pomaga. W tym akurat przypadku przeprowadzał się jeden z druhów. Zarząd o tym wie. Samochód, który został wykorzystany, jest bardziej gospodarczy i nie bierze udziału w akcjach. Pomagamy nie tylko sobie, jeśli przyjdzie do nas ktoś z zewnątrz również nie odmawiamy pomocy – wyjaśnia prezes Pałasiński.

– W jakich czasach my żyjemy? Może policjanci powinni pożyczać radiowozy do przeprowadzek, a ratownicy karetki? Kto wtedy będzie czuwał nad naszym bezpieczeństwem i życiem? – kwitują krośniewiczanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE