Reklama

Wszystko, co trzeba wiedzieć o pożyczkach przez Internet

Opublikowano:
Autor:

Wszystko, co trzeba wiedzieć o pożyczkach przez Internet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Internet jest jednym z pierwszych miejsc, w którym wyszukuje się informacji o pożyczkach gotówkowych. Chętnie wyszukiwane są kalkulatory pożyczkowe. Poszukiwane są także porady dotyczące tego, jak złożyć wniosek o pożyczkę czy rankingi firm udzielających takiego rodzaju wsparcia. Problem w tym, że informacji na ten temat jest tak dużo, że nie wszystkie są prawdziwe. Inne są niepełne, inne nieaktualne, inne zbyt ogólne. Tu znajdziesz listę odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają osoby ubiegające się o pożyczkę.

Analiza ta została przeprowadzona na podstawie oferty Provident. To jeden z największych pożyczkodawców działających w Polsce. Z oferty firmy skorzystało już około 4 mln Polaków – to 16 razy więcej niż populacja całej Gdyni. I ponad dwa razy więcej od liczby zameldowanych mieszkańców Warszawy. Można więc powiedzieć, że popularność tej firmy wśród pożyczkobiorców jest zatem wysoka.

Czy mogę wziąć pożyczkę, mimo że bank mi odmówił?

Z zasady rozpatrywane są wszystkie wnioski o pożyczkę, bez wyjątku. Decyzja o przyznaniu tego rodzaju usługi zapada szybko, ale jest oparta o indywidualne analizy. Doradcy klienta biorą pod uwagę zdolność kredytową klienta. Może zatem okazać się, że zaoferowana wysokość pożyczki będzie inna od tej wnioskowanej. Chodzi o to, żeby rzeczywisty koszt pożyczki nie przekroczył możliwości finansowych pożyczkobiorcy.

To zasada, która gwarantuje bezpieczeństwo klienta. W końcu nierzadko po pożyczkę zgłaszają się osoby, które potrzebują pieniędzy w związku z nieprzewidzianymi okolicznościami. Wypadek bliskiej osoby, awaria sprzętu niezbędnego do pracy, kradzież samochodu – okoliczności są różne, a pracownicy firm pożyczkowych nie bez powodu nazywani są „doradcami”. To zobowiązuje.

Dlaczego muszę mieć telefon komórkowy, by dostać pożyczkę?

Ponieważ ten numer telefonu będzie drogą kontaktu na linii pożyczkodawca – pożyczkobiorca. Dotyczy to głównie wiadomości SMS, w celu weryfikacji klienta.

Warto dodać przy tym, że wszystkie dane podane w formularzu są bezpieczne. Strona internetowa jest szyfrowana, co znaczy, że zapewniona jest poufność transmisji danych. Również pracownicy firmy pożyczkowej mają ograniczony dostęp do bazy danych.

Czy można spłacić pożyczkę przez Internet przed terminem?

Można, zarówno część pożyczki, jak i całkowitą sumę. O takim zamiarze należy poinformować swojego doradcę klienta. W przypadku ekspresowej pożyczki samoobsługowej należy zadzwonić na infolinię pożyczkodawcy.

Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pożyczkodawcy zostanie udzielony rabat z tytułu spłaty pożyczki przed terminem. Ostatecznie zatem koszt tej usługi będzie niższy.

Decyzja o udzieleniu pożyczki zapadła na moją korzyść. Kiedy otrzymam pieniądze?

Nawet tego samego dnia. To może zależeć jednak od kilku czynników, w tym np. terminów sesji przychodzących w banku pożyczkobiorcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE