Reklama

Wyborcza machina powoli się rozkręca

Opublikowano:
Autor:

Wyborcza machina powoli się rozkręca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Choć trwają sejmowe wakacje, to dla parlamentarzystów bardzo gorący okres. Wielu z nich ubiegać się bowiem będzie o reelekcję. Część ugrupowań ma już swoich kandydatów, inne dokonują ostatnich korekt na listach. Zaskoczeniem może być na przykład jedynka na liście PO. Sieradzką listę (okręg nr 11, w skład którego wchodzą m.in. powiaty kutnowski i łęczycki) otworzy Cezary Tomczyk, obecny rzecznik rządu a nie Andrzej Biernat. Platforma nie podaje póki co szczegółowych list. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, z Kutna do sejmu mają startować Jacek Sikora (z miejsca nr 4), Paweł Urbaniak (15) oraz Bogusława Kołodziejczak. O mandat senatora z naszego okręgu (nr 25) ma ubiegać się Danuta Zakrzewska.

Sytuacja jest bardziej klarowna w Prawie i Sprawiedliwości. Jak już informowaliśmy, z miasta róż o mandat posła starać się będą: Tadeusz Woźniak, Konrad Kłopotowski, Marek Drabik oraz Jolanta Śmiałek. Jedynką na sieradzkiej liście PiS-u ma być Grzegorz Schreiber. O mandat senatora ubiegać się będzie Przemysław Błaszczyk.

Kandydatów ma już PSL. W okręgu sieradzkim listę otworzy Paweł Bejda. Powiat kutnowski reprezentować będą Andrzej Górczyński (miejsce nr 5) oraz Justyna Jasińska (12). Do senatu wystartuje z kolei Tadeusz Gajda.

Na lewicy wszystko ma się rozstrzygnąć w ciągu tygodnia.

- Na razie mamy zatwierdzone "jedynki". Listę okręgu nr 11 otworzy Cezary Olejniczak. Kandydatów do senatu jeszcze nie mamy - informuje Tomasz Jura, rzecznik prasowy Rady Wojewódzkiej SLD w Łodzi.

Swoje listy szykują także zwolennicy ugrupowań Nowoczesna.pl, Korwin oraz Kukiz`15. Na razie jednak nie zdradzają nazwisk.

- Dopiero co odbyło się głosowanie w zespole wojewódzkim nad propozycjami. Wybierzemy kandydatów merytorycznych, postępujących etycznie, którzy będą aktywnie działać w parlamencie i na pewno sprostają zadaniom - mówi Aleksander Ziemańczyk, koordynator Kukiz`15 w województwie łódzkim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE