Reklama

Reklama

Wyjątkowa uroczystość w Dzień Edukacji Narodowej. Kutnowska szkoła muzyczna świętuje 75-lecie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 14 paź 2021 12:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Państwowa Szkoła Muzyczna w Kutnie obchodziła dziś 75-lecie swojej działalności. Z tej okazji zorganizowano uroczystość, podczas której nagrodzono nauczycieli, zaprezentowano talenty uczniów i absolwentów szkoły oraz wręczono gratulacje dyrektorowi placówki – Małgorzacie Musiałowskiej.

Reklama

Jubileusz rozpoczął się o godz. 11:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie. Na uroczystość przybyli m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta, Gminy, Starostwa Powiatowego oraz kutnowskich instytucji kulturalnych. Gratulacje w imieniu posłów i senatorów z naszego regionu złożyli reprezentanci ich biur poselskich. 

W wydarzeniu uczestniczyli wiceprezydenci Kutna - Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora, Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska oraz członek Zarządu Powiatu Jolanta Pietrusiak. Na początek głos zabrała Małgorzata Musiałowska, dyrektor szkoły.

CZYTAJ TAKŻE: Protestowali przeciwko Polskiemu Ładowi. Kutnowski magistrat: „Jest o co walczyć!” [ZDJĘCIA]

- Chciałam podkreślić niezwykłość tego miejsca, nie tylko jego historię i przepiękną architekturę, ale przede wszystkim pochylić się nad dokonaniami tych, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i bezgranicznym poświęceniem wpisali się w karty historii. Pragnę przywołać imię i nazwisko założyciela i pierwszego dyrektora szkoły, pana magistra Jana Pychińskiego, którego tablicę upamiętniającą dzisiaj odsłonimy. Dzięki niemu i wielu wspaniałym pedagogom nasza szkoła wrosła w pejzaż miasta i stała się częścią jego historii – mówiła dyrektor szkoły, Małgorzata Musiałowska. 

Ponadto przedstawiciele Urzędu Miasta wręczyli dyrektor Małgorzacie Musiałowskiej Nagrodę Prezydenta Kutna w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury. Zastępcy prezydenta przekazali okolicznościowy medal i podziękowania.

- Z okazji tak znakomitego jubileuszu składamy gratulacje i podziękowanie za dotychczasową działalność. To niewątpliwie miejsce, które odgrywa szczególną rolę w sercach wszystkich mieszkańców Kutna. Nie tylko kształcicie przyszłych znakomitych artystów, ale też dzięki szkole muzycznej muzyka i muzycy są obok nas. Jest wielu absolwentów tej szkoły, którzy w życiu społecznym naszego miasta odgrywają dużą rolę – zapewniał wiceprezydent Kutna, Zbigniew Wdowiak. 

Nagrody nauczycielom wręczył Marcin Walicki, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej i przedstawiciel Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

- Z ogromną radością przyjąłem zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. To wyjątkowy dzień pełen dumy i radości dla pracowników, uczniów i absolwentów. My wszyscy jesteśmy dumni z sukcesów szkoły, zarówno na poziomie dydaktycznym, wychowawczym, ale także opiekuńczym. Nie ma chyba w regionie łódzkim wielu szkół z tak fantastyczną kadrą, uczniami i pięknym budynkiem. „Tu muzyka serc dotyka”… - mówił. 

Po części oficjalnej, wręczeniu nagród, życzeniach i gratulacjach wyświetlono krótki film podsumowujący działalność szkoły oraz zaproszono na koncert w wykonaniu absolwentów i nauczycieli kutnowskiej placówki. Występujący mieli okazję pokazać swoje talenty, a na koniec wszyscy goście uroczystości mogli skosztować pysznego, jubileuszowego tortu. 

Transmisję z uroczystości znajdziecie na kanale szkoły muzycznej na YouTube. 

CZYTAJ TAKŻE: Skomplikowana operacja w kutnowskim szpitalu. To element bardzo ważnej inwestycji [ZDJĘCIA/WIDEO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE