Wymęczone zwycięstwo MKS

Wymęczone zwycięstwo MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno pokonał 1:0 (0:0) Ner Poddębice w meczu 24. kolejki łódzkiej okręgówki. Szczęśliwym strzelcem bramki okazał się Paweł Ocetek, który trafił do siatki w ... 94 minucie meczu !!Dzisiejszy mecz "żółto-niebieskich" miał być łatwy i przyjemny. Okazało się jednak, że był to prawdziwy horror, na szczęście z happy-endem.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że dziś Ner Poddębice nie odda łatwo pola i będzie walczył do końca. Od początku spotkania, przez całą pierwszą połowę i początek drugiej padał deszcz, który w znaczny sposób ograniczył umiejętności piłkarzy. Kutnianie kilka razy zagrozili bramce gości, lecz ich ataki były bardzo chaotyczne i rwane. Poddębiczanie nie pozostawali dłużni i również stworzyli kilka akcji, po których piłka nie leciała w światło bramki. Po pierwszej połowie obie drużyny bezbramkowo remisowały, przy okazji stwarzając nudne widowisko.

Druga część gry była już o wiele inna. Kutnianie za wszelką cenę chcieli zdobyć zwycięską bramkę, ale brakowało szczęścia. Najlepsze sytuacje do zdobycia gola mieli Rafał Puścian, Michał Rosiak i Sylwester Płacheta. Im bliżej było do końca meczu, tym "żółto-niebiescy" bardziej skupiali się na ofensywie, zapominając o grze obronnej.

Poddębiczanie w ostatnim kwadransie meczu kilka razy groźnie kontrowali i nie wiele brakowało, a objęli by prowadzenie. Na boisku było dość ostro i co chwilę sędzia musiał ostudzać temperamenty piłkarzy, dwukrotnie pokazując żółte kartki.

Gdy w ostatniej minucie meczu sędzia doliczył jeszcze dodatkowe cztery odżyła nadzieja na korzystny wynik w tym spotkaniu. W 94 minucie kibice zgromadzeni na trybunach jak i piłkarze rezerwowi eksplodowali z radości, bowiem MKS Kutno w ostatnich sekundach meczu objął prowadzenie. Bohaterem meczu po raz kolejny został Paweł Ocetek, który po idealnym dośrodkowaniu Sylwestra Płachety, umieścił futbolówkę w siatce !! Tej radości po prostu nie da się opisać :)

Po meczu piłkarze podbiegli pod trybunę zajmowaną przez kibiców prowadzących doping i w geście radości rzucili się na murawę robiąc tzw. "orzełka". Później nasi pupile przybili symboliczną "piątkę" z fanami i udali się świętować do szatni. Radość na Kościuszki trwała jeszcze bardzo długo.

Już za tydzień, w sobotę 19 maja kutnianie wyruszają do Brzezin gdzie zmierzą się z wiceliderem tabeli. Będzie to mecz, który w znacznym stopniu może przybliżyć kutnowską jedenastkę do IV ligi. Niepokoi jednak dzisiejsza forma naszej drużyny, bo z taką grą będzie bardzo ciężko o choćby punkt. Miejmy jednak nadzieję, że Paweł Ślęzak wraz z resztą sztabu szkoleniowego odpowiednio przygotują MKS Kutno do tego jakże ważnego meczu.

MKS Kutno - Ner Poddębice 1:0 (0:0)