Reklama

Wynajem mieszkania czy pokój w akademiku?

Opublikowano:
Autor:

Wynajem mieszkania czy pokój w akademiku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Młode osoby, które wyjeżdżają do innego miasta w celu podjęcia studiów, muszą podjąć decyzję związaną z tym, gdzie będą mieszkały. Studenci najczęściej wybierają jedną z trzech opcji: wynajem mieszkania, pokoju lub miejsca w akademiku.

  1. Wynajem mieszkania przez studenta
  2. Zalety pokoju w akademiku
  3. Jaki akademik wybrać?

Sprawdź wady i zalety każdego z tych rozwiązań i wybierz dla siebie miejsce, które w największym stopniu zastąpi ci na jakiś czas dom. Pamiętaj, że od tego wyboru w dużej mierze zależy to, czy będziesz miło wspominał czas studiów.

Wynajem mieszkania przez studenta

Chociaż mieszkania do wynajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony studentów, w większości przypadków nie jest to najlepszy wybór. Przede wszystkim wynajęcie mieszkania wiąże się z wysokimi kosztami. Dodatkowo młoda osoba większą część dnia spędza na uczelni lub w pracy, a mieszkanie stoi wówczas puste. Szkoda więc opłacać całe mieszkanie, skoro i tak się z niego nie korzysta. Z drugiej strony wynajęcie jednego pokoju innej osobie wiąże się z ryzykiem, że taki lokator coś zniszczy i trzeba będzie później oddawać pieniądze właścicielowi nieruchomości.

Zalety pokoju w akademiku

Takie problemy nie występują w przypadku akademików, gdzie za niewielkie pieniądze można wynająć dla siebie cały pokój lub miejsce w pokoju dwu - trzyosobowym. Dzięki temu nie tylko uda się obniżyć koszty, ale można również poznać wiele ciekawych osób. Niewątpliwą przewagą akademików nad wynajęciem całego mieszkania jest to, że student nie musi samodzielnie martwić się opłatami i innymi rzeczami, gdyż wystarczy, że będzie pamiętał o uiszczeniu comiesięcznej opłaty. Jej wysokość zależy od tego, czy ktoś chce dzielić pokój, czy mieć cały dla siebie. Szczegółowe informacje na temat oferty znajdziesz w zakładce akademik kraków cennik. Wszystkie podane na stronie ceny obejmują nie tylko czynsz i media, ale również pranie, sprzątanie, dostęp do internetu i wiele innych usług.

Jaki akademik wybrać?

Jeżeli chodzi o akademiki, studenci mają do wyboru te, które są powiązane z uczelniami oraz prywatny akademik. Różnice w cenach nie są duże, natomiast wybierając prywatny akademik Kraków, można cieszyć się o wiele lepszymi warunkami. Nowoczesny akademik znajduje się w świetnej lokalizacji, z której można łatwo dotrzeć na jedną z wielu krakowskich uczelni, do pracy lub dojechać na imprezy organizowane na terenie miasta. Na terenie akademiku działa monitoring, a nad bezpieczeństwem czuwa profesjonalna firma ochroniarska. Dzięki temu nie będziesz się musiał martwić o swoje rzeczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE