Reklama

Wyprawka szkolna

Opublikowano:
Autor:

Wyprawka szkolna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do dnia 9 września br. w sekretariatach szkół można pobierać, a następnie składać wnioski o dofinansowanie na zakup podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 roku - „Wyprawka szkolna”. O wsparcie finansowe na zakup podręczników ubiegać się mogą:

  • uczniowie klas I - III szkół podstawowych – do kwoty 225 zł,
  • uczniowie klasy V szkoły podstawowej – do kwoty 325zł,
  • uczniowie klasy II zasadniczej szkoły zawodowej – do kwoty 390 zł,
  • uczniowie klasy II szkoły ponadgimnazjalnej (liceum ogólnokształcące, technikum) – do kwoty 445 zł,
  • w przypadku korzystania przez uczniów niepełnosprawnych z podręczników dopuszczonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania do kształcenia specjalnego wysokość pomocy może wynosić do 770 zł w szkole podstawowej, do 607 zł w gimnazjum.
Powyższe kwoty zostały określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2013 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 818)

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest kryterium dochodowe. Dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz odpowiedniej klasy szkoły artystycznej dochód nie może przekroczyć kwoty 539 zł netto na osobę w rodzinie. Dla uczniów pozostałych klas objętych programem jest to dochód nieprzekraczający 456 zł netto na osobę w rodzinie.

Do wniosków należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów, w uzasadnionych przypadkach – oświadczenie o wysokości dochodów natomiast w przypadku osób niepełnosprawnych – wymagane orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Środki na ten cel pochodzić będą z dotacji celowej Wojewody Łódzkiego.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na zakup podręczników zainteresowani mogą uzyskać w sekretariatach szkół, a także w Urzędzie Miasta Kutno oraz Starostwie Powiatowym w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE