Reklama

Reklama

Wystawiali na sprzedaż fikcyjne maszyny rolnicze. Ich ofiarą padł mieszkaniec powiatu kutnowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Wystawiali na sprzedaż fikcyjne maszyny rolnicze. Ich ofiarą padł mieszkaniec powiatu kutnowskiego - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwa internetowe | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do kutnowskiej komendy zgłosił się 50-letni mężczyzna z podejrzeniem, że dokonując zakupu przez internet, trafił na oszustów. Jak się okazało, mężczyźni wystawiali na sprzedaż fikcyjne maszyny rolnicze, a ich ofiarą padło najprawdopodobniej więcej osób. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 8 lat więzienia.

Reklama

Kutnowscy policjanci w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwa internetowe. Wszystko zaczęło się, kiedy do kutnowskiej komendy zgłosił się 50-letni mężczyzna z podejrzeniem, że dokonując zakupu przez internet, trafił na oszustów.

Pokrzywdzonego zainteresowały maszyny rolnicze wystawione na sprzedaż na jednej ze stron. Chcąc dokonać zakupu, wpłacił na poczet zarezerwowanego towaru zaliczkę. Kiedy poprosił o szczegółowe dane techniczne maszyny, którą był zainteresowany, zorientował się, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa. Nie mylił się.

- Kutnowscy policjanci podjęli szybkie i intensywne działania, w wyniku których zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 29 do 30 lat. Wszyscy to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Oszuści usłyszeli już zarzuty - informuje mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Jak podkreślają policjanci, sprawa jest rozwojowa i cały czas ustalane są kolejne osoby, które w podobny sposób straciły swoje pieniądze. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kutnowscy policjanci radzą, jak uniknąć tego typu oszustw.

- Oferty sprzedaży urządzeń, maszyn rolniczych, pojazdów czy jakiegokolwiek innego sprzętu elektronicznego w zaniżonej cenie nieodpowiadającej wartości rzeczywistej powinny wzbudzić naszą podejrzliwość. Zawsze należy dążyć do kontaktu osobistego i możliwości obejrzenia towaru. W żadnym wypadku nie wysyłać pieniędzy „z góry”, za jakikolwiek towar poprzez Western Union, Money Gram, czy do niesprawdzonego Escrow Service. Tak jak i w innych przypadkach należy dokonać wszelkich możliwych sprawdzeń osoby sprzedającej, czy firm pośredniczących w sprzedaży. Nie wierzmy w załączone od sprzedającego zdjęcia przedmiotów, faktur, paragonów… Bądźmy ostrożni i weryfikujmy każdego sprzedającego - podkreśla mł. asp. Daria Olczyk. 

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy