Reklama

Wzrasta liczba wniosków o postojowe. W naszym regionie ZUS wypłacił już prawie 300 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Wzrasta liczba wniosków o postojowe. W naszym regionie ZUS wypłacił już prawie 300 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko 5 mld zł z tytułu świadczenia postojowego trafiło już na konta osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób wykonujących umowy cywilnoprawne. Do tej pory, w województwie łódzkim na wypłatę świadczeń postojowych przekazano 283 mln zł.

Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiła.

Wnioski o postojowe należy składać on-line za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wszelkie informacje na temat świadczeń oraz tego jak składać wnioski, i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

- Warto zauważyć, że w ostatnich miesiącach liczba osób korzystających z PUE znacznie wzrosła. NA PUE ZUS zarejestrowanych jest już prawie 5,5 mln profili. Dzięki PUE ZUS, można wiele spraw w ZUS załatwić bez konieczności wychodzenia z domu - informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE