Reklama

Z kamerą po zdrowie!

Opublikowano:
Autor:

Z kamerą po zdrowie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Z kamerą po zdrowie

Mają max. 180 sekund, by pokazać jak dbają o swoje zdrowie. Liczy się pomysł i kreatywność. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Kutnowscy licealiści i uczniowie techników wezmą udział w konkursie organizowanym przez Polfarmex S.A.

O co chodzi?

Dla młodzieży nowe technologie są czymś zupełnie naturalnym. Najlepszym tego przykładem jest… telefon komórkowy, z którym młodzi ludzie nie rozstają się nawet na krok. Komórki można wykorzystać również w celach edukacyjnych. Okazją do tego jest konkurs filmowy „Pokaż jak dbasz o zdrowie” adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z Kutna.

Kamera! Akcja!

Choć nakręcenie filmu wydaje się być rzeczą prostą i przyjemną, realizacja scenariusza, który zachwyci jurorów może okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego organizatorzy liczą na kreatywność i nieszablonowe pomysły uczestników:

- Dbanie o zdrowie to temat-rzeka – mówi Marek Wośko, Wiceprezes Polfarmex S.A. – Jesteśmy bardzo ciekawi, jak traktuje go młodzież i czy jest on w ogóle obecny w ich życiu. Działania podjęte w młodym wieku będą procentować przez całe życie. Mam nadzieję, że nadesłane prace będą inspiracją także dla nas – dodaje Wośko.

Kto lub co pomaga nam dbać o nasze zdrowie? W jaki sposób najlepiej je pielęgnować? Na te i inne pytania odpowiedzą uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie „Pokaż jak dbasz o zdrowie!” i nakręcą film, w którym ta tematyka będzie odgrywała rolę pierwszoplanową.

Konkurs filmowy, oprócz możliwości pracy z kamerą (a nawet smartfonem – technika jest dowolna) i sprawdzenia się jako reżyser, ma na celu propagowanie wśród młodzieży idei zdrowego trybu życia oraz rozpowszechnianie i rozwijanie czynnych postaw prozdrowotnych. Nie mniej istotną wartością dodaną jest rozwijanie wyobraźni i ekspresji twórczej wśród uczniów. Prace konkursowe można składać od 13 do 24 maja 2019 r.

10 000 zł do podziału

Tak solidne przygotowania nagrodzone zostaną w wyjątkowy sposób. Szkoła, która wygra, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10.000,00 zł. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 6.000,00 zł, a trzeciego – 3.000,00 zł. Uzupełnienie pracowni? Zakup nowego sprzętu? A może wycieczka? Ograniczeniem będzie tylko pomysłowość laureatów. Filmy konkursowe nadsyłać można do 24 maja, a szczegóły konkursu i regulamin znajdują się na stronie http://polfarmex.pl/zasoby/regulaminy/regulamin_pokaz_jak_dbasz_o_zdrowie.pdf.

Konkurs jest jednym z elementów obchodów 30-lecia firmy POLFARMEX S.A., kutnowskiego producenta leków generycznych. Przedsiębiorstwo od lat jest czynnym uczestnikiem lokalnego życia społecznego. Koncentruje się głównie na sponsoringu miejskich wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, wspieraniu stowarzyszeń oraz fundacji, a także placówek oświatowych w Kutnie oraz powiecie kutnowskim. Poprzez akcję promującą zdrowy tryb życia POLFARMEX S.A. chce teraz zachęcić młodzież do profilaktyki zdrowotnej, zwrócenia uwagi na postawy, sprzyjające zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia w dorosłym życiu.

Przedsięwzięcie jest także formą zachęcenia mieszkańców Kutna do aktywnego udziału w jubileuszu Polfarmex S.A.

Polfarmex S.A. w roku swojego jubileuszu zaangażowany jest również – jako Partner Główny – w organizację Nagrody Pokoju, inicjatywy o międzynarodowej skali, której pomysłodawcą i twórcą jest wybitny artysta-malarz - Wojciech Siudmak.

Nagroda Pokoju wręczana jest od 2013 roku podczas uroczystej Gali, organizowanej do tej pory w różnych miastach Polski i świata. Dotychczas laureatami byli: Wojciech Kilar (Kielce 2013 r.), Jan Tombiński (Paryż 2014 r.), Remy Brague (Poznań 2015 r.), George Weigel (Szczecin 2016 r.). W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, podczas uroczystej Gali Pokoju, 1 września w Łodzi, zostanie wybrany laureat 2019.

Kontakt:

Maciej Aksman - Specjalista ds. Informacji i PR, tel.: 785 772 069, mail: m.aksman@polfarmex.pl

Łukasz Dziedzic – Dyrektor Generalny Grupy PRC Holding, tel. 660 443 980, mail: lukasz.dziedzic@prc.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE