Reklama

Reklama

Z marketu, czy od ulicznych handlarzy? Ruszył sezon na truskawki: ile zapłacimy za kilogram?

Opublikowano: śr, 18 maj 2022 18:00
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Z marketu, czy od ulicznych handlarzy? Ruszył sezon na truskawki: ile zapłacimy za kilogram? - Zdjęcie główne

Ile zapłacimy w Kutnie za kilogram truskawek? | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wcześniej niż zazwyczaj rozpoczął się w Polsce sezon truskawkowy, na co pozwoliła utrzymująca się sucha i słoneczna aura. Na ulicach Kutna pojawili się już pierwsi handlarze, sprzedający owoce spod parasola lub na prowizorycznych stoiskach. Polskie truskawki pojawiły się dziś także w jednym z popularnych dyskontów. Gdzie kupimy taniej?

Reklama

Szczyt sezonu na polską truskawkę przypada z reguły w czerwcu. W tym roku możemy ją kupić na ulicy już od połowy maja, choć ceny z pewnością mogą nieco odstraszać klientów. Jeśli chcemy nabyć je od ulicznych handlarzy, w Kutnie zapłacimy za kilogram od 15 do 18 zł. Nieco drożej jest na Manhatanie przy ul. Podrzecznej, gdzie ceny wahają się między 17,90 a 19,90/kg. 

Czemu tak dużo? Jak mówią sprzedawcy, wpływa na to wiele czynników, m.in.: odmiana owocu, marża hurtowników, brak wystarczającej siły roboczej przy zbiorach, czy nocne przymrozki i susza. 

Tymczasem start sezonu na rodzimą truskawkę ogłasza Biedronka. Od 18 maja w sklepach sieci znaleźć można truskawkę z upraw szklarniowych oraz tunelowych w cenie 14,27 zł za opakowanie 500g, czyli 28,54 za kilogram.

Jak czytamy na stronie sieci Biedronka, rodzime truskawki trafiają do sklepów przede wszystkim z terenów tradycyjnie kojarzonych z uprawą tego owocu – tj. Mazowsza (okolice Grójca, czy Czerwińska), a także z innych upraw tunelowych i szklarniowych np. Wielkopolski. W tej chwili klienci będą mogli doceniać smaki przede wszystkim dwóch odmian: szklarniowej - Malling Centenary oraz Alba i Flair z tuneli. W szczycie sezonu pojawić mają się również większe tekturowe opakowania 1 kg oraz drewniane łubianki 2 kg z upraw polowych.

- Na początku sezonu na polską truskawkę realizujemy tzw. dostawy centralne, ale z kolejnymi tygodniami przychodzi czas na wysokiej jakości polską truskawkę polową. Wtedy też sukcesywnie dołączamy owoce w ramach programu dostaw bezpośrednich, gdzie świeże owoce trafiają rano po zbiorze do najbliższych sklepów sieci Biedronka. Dzięki temu dajemy klientom gwarancję, że wspierają lokalnych plantatorów, a w zamian otrzymują najświeższe produkty w wysokiej jakości odmianach deserowych - wyjaśnia Maciej Wójtowicz, kupiec regionalny owoców i warzyw w sieci Biedronka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy