reklama
reklama

Zielone światło dla Zielonej Osi Miasta. Kutnowscy radni zdecydowali o dołożeniu kilku milionów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni zdecydowali o przeznaczeniu większej kwoty niż pierwotnie zakładano, by doprowadzić do realizacji inwestycję Zielonej Osi Miasta. Oznacza to, że prace mają ruszyć jeszcze w tym roku i potrwają 18 miesięcy.
reklama

Jedna oferta w niedawnym przetargu na Zieloną Oś

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że w przetargu na Zieloną Oś Miasta wpłynęła jedna oferta. Złożyło ją konsorcjum firm (Lider: Trakt z Woźniakowa, partnerzy: Hydrobud z Leszczynka, PRD z Kutna). Opiewa ona na cenę brutto w wysokości ponad 30,7 miliona złotych.

Tymczasem Ratusz na tę inwestycję zamierzał przeznaczyć 26,5 miliona złotych brutto. Kutno otrzymało ponad 24 miliony złotych dofinansowania na realizację Zielonej Osi Miasta z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

- Musimy teraz zdecydować czy realizować tę inwestycję i dołożyć cztery miliony i przede wszystkim skąd dołożyć. Z jednej strony trochę szkoda byłoby zrezygnować z dotacji zwłaszcza, że na tę inwestycję wszyscy czekamy – mówił w trakcie ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Przypomniał, że dotąd odbyło się już kilka przetargów na to zadanie – w żadnym z nich nie udało się wyłonić wykonawcy.

- Co otwarcie, to kwota rosła. Dzisiaj ta kwota jest już bardzo wysoka. Plus jest taki, że to oferta firm kutnowskich. Mamy łamanie głowy, będziemy z państwem rozmawiali co z tym fantem zrobić – mówił J. Boczkja.

Dziś odbyła się kolejna sesja. W jej trakcie podjęto dwie uchwały budżetowe. Dzięki temu możliwe jest dołożenie pieniędzy i wyłonienie wykonawcy Zielonej Osi Miasta.

Kutnowscy radni zdecydowali o dołożeniu kilku milionów do Zielonej Osi

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński przypomniał historię koncepcji budowy infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie Ochni. Mówił o przyczynach unieważnień poprzednich przetargów (brak chętnych do wykonania części rekreacyjnej, chętni do wykonania ścieżki rowerowej byli. Kolejnym powodem były zdecydowanie zbyt wysokie kwoty).

Mówił, że obecna kwota także jest zbyt wysoka, a wynika to m.in. z sytuacji na rynku budowlanym i rosnącymi cenami materiałów. Dodał, że mimo to warto zwiększyć wkład własny magistratu i zrealizować tę inwestycję, chociażby po to, by nie stracić dużego dofinansowania.

Potem o wszystkich szczegółach planowanej inwestycji opowiadał wiceprezydent Jacek Boczkaja. W skrócie - projekt pn. "Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni, na terenie miasta Kutna" zakłada m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości około 5,4 km od ulicy Wygoda do osiedla Łąkoszyn. Powstaną cztery pieszo-rowerowe szlaki turystyczne.

Na powierzchni około 8,5 hektara mają powstać tereny rekreacyjne podzielone na strefy. Wzdłuż Ochni planuje się budowę drewnianego pomostu, kładki widokowej i fragmentu plaży.

Projekt przewiduje, że w ramach strefy sportu powstanie pumptrack, skatepark oraz plaża z boiskami do siatkówki.

Dodatkowo projekt przewiduje budowę rozarium, pawilonu informacji turystycznej i mini ogrodu botanicznego.

Radni jednogłośnie podjęli dwie uchwały dzięki którym możliwe jest zwiększenie wkładu własnego Miasta Kutno. To oznacza, że po ostatecznym rozstrzygnięciu przetargu inwestycja może ruszyć.

Wkrótce więcej informacji.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama