Reklama

Reklama

Włamania do aut i dużo zniszczeń na osiedlach. 23-latek z zarzutami, możliwe kolejne zatrzymania [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 17 maj 2022 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na kutnowskich osiedlach doszło do włamań do kilku samochodów. Sprawca lub sprawcy zostawili po sobie sporo zniszczeń o czym powiadomili nas nasi Czytelnicy. Kutnowska policja prowadzi czynności w tej sprawie, jedna osoba już usłyszała zarzuty. Możliwe, że na tym nie koniec.

Reklama

W ubiegłym tygodniu Czytelnicy poinformowali nas o włamaniach do aut zaparkowanych na jednym z osiedli w Kutnie.

- Na osiedlu Tarnowskiego grasują włamywacze, włamują się do aut za pomocą wyginania drzwi, bądź tłuczeniem szyby. Próbują odpalić auto. Jak się nie uda to kradną co popadnie. Sprawa zgłoszona na policję – powiadomiła nas nasza Czytelniczka.

Ustaliliśmy, że włamano się do aut marki Daewoo Tico i Mercedesa. Z samochodów skradziono radia i wyrządzono dużo zniszczeń. Zdjęcia jednego z aut w galerii.

Czytelnicy poprosili nas o poinformowanie o tych zdarzeniach by ostrzec pozostałych właścicieli aut, oraz by zaapelować o ostrożność i przyglądanie się podejrzanym osobom kręcącym się po parkingach i osiedlach.

Z kolei policja powiadomiła nas, że włamania na Tarnowskiego nie są jedynymi, które odnotowano w naszym mieście w ostatnim czasie. Do podobnych zdarzeń dochodziło też w centrum.

- Pierwsze takie zgłoszenie dotyczyło włamania do samochodu marki Renault, doszło do niego przy ulicy Braci Śniadeckich. W tej sprawie zatrzymano 23-letniego mężczyznę, który już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Mężczyzna prawdopodobnie nie działał sam, mogły mu pomagać prawdopodobnie dwie dotąd niezidentyfikowane osoby. Z wspomnianego renault także skradziono radio.

Mundurowi potwierdzają też, że na osiedlu Tarnowskiego doszło do dwóch włamań opisanych przez naszych Czytelników.

- Okazało się, że na przestrzeni kilku dni dokonano jeszcze uszkodzeń trzech samochodów. Jeden z nich – opel vectra – także był zaparkowany przy ulicy Braci Śniadeckich. Pozostałe dwa to tico i mercedes. Znajdowały się przy ulicach Tarnowskiego/Zamoyskiego – dodaje oficer prasowy kutnowskiej policji.

Policja prowadzi ustalenia w tych sprawach i sprawdza, czy zatrzymany mężczyzna może mieć związek ze zdarzeniami na osiedlu Tarnowskiego o których powiadomili nas nasi Czytelnicy.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą od jednego roku do 10 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy