Reklama

Z Ministerstwa do pogotowia. Jest nowy dyrektor!

Opublikowano:
Autor:

Z Ministerstwa do pogotowia. Jest nowy dyrektor! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Krzysztof Janecki został powołany na stanowisko nowego dyrektora Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. Tę informację przekazał nam Urząd Marszałkowski w Łodzi.

- Krzysztof Janecki będzie nowym dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Uchwałę w tej sprawie przegłosował Zarząd Województwa Łódzkiego. Kandydatura ta była rekomendowana przez komisję konkursową. Krzysztof Janecki został wybrany bezwzględną większością głosów – informuje Magdalena Kamińska, rzecznik prasowy marszałka woj. łódzkiego.

Krzysztof Janecki przez wiele lat pracował w jednostkach sektora finansów publicznych na stanowiskach kierowniczych. Zajmował się między innymi zarządzaniem kryzysowym w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim, w Ministerstwie Zdrowia zajmował się sprawami związanymi z Ratownictwem Medycznym.

- W trakcie dotychczasowej pracy zdobył wiedzę i bogate doświadczenie. Stanowisko dyrektora obejmie 1 września 2019 roku na okres 6 lat – dodaje M. Kamińska.

Przypomnijmy, że poprzedni wieloletni dyrektor WSRM został odwołany w lipcu br. Jak informował Urząd Marszałkowski, powodem było pogorszenie sytuacji finansowej stacji i utrata zaufania do dyrektora. Bogusław Tyka nie zgadza się z tymi zarzutami i zapowiedział, że odda sprawę do sądu (pisaliśmy o tym TUTAJ).


WSRM obsługuje system karetek pogotowia w całym województwie - w tym w Kutnie - od 1 kwietnia, kiedy to weszły w życie przepisy o państwowym ratownictwie medycznym. Od tego momentu NFZ może zawierać umowę wyłącznie z podmiotem leczniczym w formie samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, jednostek budżetowych lub spółek kapitałowych z co najmniej większościowym udziałem skarbu państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Umowy, jakie wcześniej prywatne firmy (w woj. łódzkim był to Falck) zawarły z NFZ na ratownictwo medyczne, zgodnie ze znowelizowanym prawem przestały obowiązywać z dniem 31 marca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE