Reklama

Z przymrużeniem oka: Jak jest zimno, to ludzie się nie kąpią

Opublikowano:
Autor:

Z przymrużeniem oka: Jak jest zimno, to ludzie się nie kąpią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie za poprzedni rok ma blisko 790 tys. złotych straty.Na tle pozostałych spółek należących do miasta PWiK wypadło bardzo słabo, ponieważ TBS zamknął 2012 rok z 102 tys. złotych zysku, a Grupowa Oczyszczalnia Ścieków z aż 2 mln złotych.O powodach słabego wyniku PWiK na wczorajszej sesji RM opowiadał Zbigniew Burzyński, wywołując jednocześnie śmiech u radnych.

- PWiK miało w zeszłym roku zdecydowanie mniejszą sprzedaż wody. W tamtym roku było mokro i chłodno, a jak jest zimno to ludziom nie chce się kąpać i nie podlewali ogródków - wypalił prezydent.

Głos w sprawie zabrał także Witold Kamiński, prezes PWiK, który był wypytywany przez radnego Krzysztofa Wacława Dębskiego, kiedy z naszych kranów woda będzie leciała pod większym ciśnieniem.

- To są uwarunkowania techniczne i zależą od właścicieli nieruchomości (administracje osiedli - przyp. red.) - mówił W. Kamiński.

Na wtorkowej sesji radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie hipoteki na kredyt dla PWiK. Będzie to kredyt obrotowy wyłącznie na zapłatę VAT-u, a jego spłata nastąpi w marcu 2014.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE