Reklama

Za ciemno na Tarnowskiego? Spółdzielnia odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Za ciemno na Tarnowskiego? Spółdzielnia odpowiada - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwa tygodnie temu informowaliśmy o problemach mieszkańców ul. Tarnowskiego, którzy zgłosili nam, że ich osiedle jest niedostatecznie oświetlone, przez co nie czują się bezpiecznie. O sprawę zapytaliśmy w Urzędzie Miasta i Spółdzielni Mieszkaniowej "Pionier".

Problemów było kilka - jeden z nich dotyczył niedziałającej latarni, kolejny nieoświetlonych miejsc na osiedlu, w których po zmroku zbierają się podejrzane grupki, a jeszcze inny, powiązany z niedoświetleniem, zamarzającej w zimie wody, która przy ograniczonej widoczności może być niebezpieczna dla przechodniów. Szerzej pisaliśmy o tym w artykule "[WIDEO] Za ciemno na Tarnowskiego?".

Problemy te zgłosiliśmy początkowo do kutnowskiego magistratu. Ten jednak odesłał nas dalej.

- Teren znajdujący się przy ul. Tarnowskiego 40 (bezpośrednio za wskazanym marketem „Dino”) znajduje się w wieczystym użytkowaniu przez Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową „PIONIER”. W związku z powyższym Miasto nie ma możliwości wprowadzenia zmian oświetlenia zewnętrznego na ww. obszarze - czytamy w odpowiedzi.

W związku z tym zapytanie skierowaliśmy do spółdzielni, która... jednak utrzymuje, że wszystko działa jak należy.

- Lampy oświetlenia terenów należące do zasobów RSM Pionier są sprawne. Oświetlenie terenów Spółdzielni zostało wykonane w trakcie robót modernizacyjnych parkingów, dróg osiedlowych i chodników zgodnie z dokumentacjami projektowymi i obowiązującymi przepisami. Jeśli chodzi o odprowadzenie i zamarzanie wody opadowej z rynien chcemy zaznaczyć że są to tereny nie należące do zasobów Spółdzielni - czytamy w odpowiedzi z Administracji osiedla "Tarnowskiego-Rejtana".

Pojawia się jednak światełko w tunelu. Na początku przyszłego roku bowiem mają zostać zainstalowane kamery monitoringu w obrębie osiedli Rejtana i Tarnowskiego. Jest to projekt tegorocznego Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak udało nam się dowiedzieć - ich lokalizacje nie są jeszcze ustalone, jest więc szansa na to, aby jedna z nich obejmowała swoim zasięgiem wspomniane tereny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE