Zacięta walka młodych koszykarzy

Zacięta walka młodych koszykarzy - Zdjęcie główne

WydarzeniaTydzień temu informowaliśmy o zwycięstwie koszykarek "Staszica" w finale miejskim koszykówki szkół ponadgimnazjalnych. Dzisiaj przyszła czas na męską reprezentację. Podopieczni Dariusza Mieszkowskiego zwyciężyli najpierw z ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego 88:62, zaś w meczu finałowym pokonali drużynę LO im. Kasprowicza 40:35, prowadzoną przez Grzegorza Stolińskiego.

Walka o pierwsze miejsce zawodów była bardzo zaciekła. W I kwarcie obydwa zespoły grały "kosz za kosz". W II kwarcie na prowadzenie wyszedł "Kasprowicz", lecz utracił je w drugiej połowie spotkania. III i IV kwarta była już dramatyczną walką "Staszica" o utrzymanie prowadzenia. "Mecz okazał się bardzo emocjonujący. Na szczególną uwagę zasłużył kapitan, Łukasz Janczura, który zdobył 23 pkt, a także Jakub Cykowski z 12 pkt na koncie" - komentuje trener, Dariusz Mieszkowski. "Warto wspomnieć o obronie, która bardzo dobrze wypełniła swoje zadanie, wykonując założenia taktyczne. Udało im się odciąć dwóch najgroźniejszych zawodników rywala" - dodaje.

W pozostałych meczach drużyna LO im. Dąbrowskiego pokonała ZS nr 3 66:56, zaś "Kasprowicz" wygrał z "Dąbrowskim" 54:43. Ostatecznie I miejsce zajął zespół ZS nr 1 im. St. Staszica, II miejsce przypadło "Kasprowiczowi", zaś III miejsce - LO im. Dąbrowskiego.

Skład "Staszica": B. Cierpikowski, K. Kudła, R. Krzeszewski, D. Krysiak, T. Tomczak, M. Wąs, J. Cykowski, D. Koralewski, Ł. Janczura i P. Pakulski. Gratulujemy wygranej!