Reklama

Zajęcia z łaciny i greki w MDKu

Opublikowano:
Autor:

Zajęcia z łaciny i greki w MDKu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogłaszamy nabór do nowej sekcji "Alfa i Omega" w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie. Wszystkich chętnych w wieku od 4-25 lat zapraszamy od nowego roku szkolnego 2013/2014 do udziału w planowanych zajęciach sekcji nauki języków klasycznych –łacińskiego i greckiego.Zapisy w formie mailowej prosimy przesyłać na adres mdkkutno@wp.pl z dopiskiem "Łacina i Greka –zapisy" do dnia 30 kwietnia br.. Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowany nauczyciel-wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego.

Każdy uczestnik zajęć pozna język łaciński i grecki na poziomie pozwalającym na samodzielne (z wykorzystaniem słownika) tłumaczenie tekstów w tych językach, zyska umiejętność poprawnego stosowania łacińskich zwrotów i sentencji w wypowiedzi, pozna rolę języków klasycznych w życiu współczesnego człowieka oraz ich znaczenia w rozwoju terminologii z zakresu nauk humanistycznych (tj. filologia, medycyna, prawo, filozofia, biologia etc.) oraz ścisłych (słownictwo specjalistyczne oraz techniczne).

Zdobędzie również świadomość znaczenia języka łacińskiego i greckiego dla rozwoju języków współczesnych, nauczy się odnajdywania wspólnych cech języków z grupy germańskiej i romańskiej oraz analizowania leksyki języków współczesnych pod kątem jej łacińskich korzeni.

Podczas zajęć omówione zostaną zagadnienia obejmujące naukę czytania oraz poprawnego akcentowania wyrazów w języku łacińskim i greckim, poruszone będą także wiadomości z zakresu gramatyki jak również leksyki tych języków, co umożliwi słuchaczom tłumaczenie tekstów.

Ponadto omówiony będzie wpływ, jaki łacina i greka przez stulecia wywierały na kształtowanie się współczesnych języków europejskich. Uczestnicy poznają historię tych języków.

Proponowane ćwiczenia pozwolą im uświadomić sobie stałą obecność leksyki łacińskiej i greckiej w polszczyźnie a także w językach germańskich –na przykładzie języka angielskiego i niemieckiego, oraz romańskich – na przykładzie języka hiszpańskiego i włoskiego. Omówione zostaną również wybrane sentencje i zwroty łacińskie spotykane w językach nowożytnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE