Reklama

Reklama

Zamek w Oporowie ma powód do dumy! Cenny eksponat wkrótce będzie czekał na zwiedzających [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum Zamek w Oporowie informuje nas o nie lada gratce dla pasjonatów historii i sztuki. Zakończyła się warta kilkadziesiąt tysięcy złotych renowacja cennego eksponatu, który zwiedzający będą mogli oglądać już wkrótce.

Reklama

- W bieżącym roku Muzeum – Zamek w Oporowie otrzymało dotację celową z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu rządowego „Wspieranie działań muzealnych” w wysokości 65.867 zł na realizację projektu: „Konserwacja i restauracja siedemnastowiecznej tapiserii flamandzkiej ze zbiorów Muzeum – Zamku w Oporowie”. Koszt całości zadania wynosi 78.500 zł, w tym koszt samych prac konserwatorskich 77.000 zł – informuje nas Anna Majewska-Rau, dyrektor Muzeum - Zamku w Oporowie.

Dyrekcja poinformowała, że przedmiotem konserwacji jest cenna barokowa tapiseria (gobelin) przedstawiająca scenę mitologiczną pt. „Pasterz i Nimfa”, która powstała w XVII w.  w jednym z cenionych wówczas w Europie flamandzkich warsztatów. 

- Tkanina została zakupiona do oporowskich zbiorów w 2011 roku i wzbogaciła kolekcję dawnych tkanin artystycznych i użytkowych, wśród których są m. in. gobeliny, makaty haftowane i tkane, pasy kontuszowe, kobierce, elementy strojów – wylicza Anna Majewska-Rau.

Bardzo dobrą informacją jest fakt, że prace konserwatorskie właśnie zostały zakończone i jak dodaje dyrektor Muzeum Zamek w Oporowie:

- Wkrótce będzie można podziwiać ten cenny eksponat w Sali Rycerskiej zamku w Oporowie

info: Muzuem Zamek w Oporowie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy