Reklama

Zamordowała pięć szczeniaków i wyrzuciła do śmietnika. „Rozmawiała z policją jakby nic się nie stało”

Opublikowano:
Autor:

Zamordowała pięć szczeniaków i wyrzuciła do śmietnika. „Rozmawiała z policją jakby nic się nie stało” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj W TYM MIEJSCU informowaliśmy o tym, że mieszkanka Żychlina bestialsko utopiła kilka szczeniaków. Cztery Łapy Żychlin relacjonują to, jak wyglądała ich interwencja i kulisy całej tej sprawy. Wszystko brzmi dramatycznie...

- 18 października dostaliśmy anonimowe zgłoszenie. Dotyczyło ono uśmiercenia pięciu szczeniąt i wyrzucenia ich na kontener przez opiekunkę. Szybko udaliśmy się pod wskazany adres aby zweryfikować zgłoszenie, które niestety okazało się prawdziwe – opisują Cztery Łapy.

Z ich relacji wynika, że właścicielka czworonogów przyznała się do winy. Ze śmietnika wyjęła maleńkie ciała szczeniąt.

- Do winy przyznała się matka właścicielki, która twierdzi, że ''skasowała ' szczeniaki ponieważ było ich za dużo. Uśmiercała szczeniaki topiąc je w nocy w łazience tak, aby wnuczkowie nie widzieli. Wraz z prawną opiekunką kobiety postanowiły pozostawić dzieciom jednego szczeniaka i ich matkę. Zadzwoniliśmy pod numer alarmowy 112. Patrol Policji przyjechał bardzo szybko za co z całego serca dziękujemy – relacjonują wolontariusze.

Wiele wskazuje na to, że kobiety działały w porozumieniu. Jedna topiła zwierzęta, druga – chcąc ukryć cały proceder – wyniosła psiaki zawinięte w reklamówkę do pobliskiego kontenera...

- Znamy te kobiety. Jakiś czas temu chciały adoptować od nas naszego podopiecznego. Nie przeszły one jednak procedury adopcyjnej. Przy wizycie przedadopcyjnej tłumaczyłyśmy Paniom kim jesteśmy, co robimy. Tłumaczyłyśmy jak powinna wyglądać opieka nad psem i z czym ona się wiąże. Panie dowiedziały się od nas, iż gmina Żychlin dofinansowuje sterylizacje w 50 proc. Mimo, że nie zostawiliśmy w tym domu żadnego naszego podopiecznego to doskonale czuliśmy, że jeżeli nie od nas to z jakiegoś innego miejsca, od jakiejś innej osoby Panie wezmą pieska – dodają wolontariusze.

Suczka Amber (tak dostała na imię matka utopionych szczeniąt) rafiła tymczasowo pod opiekę Czterech Łap wraz z maluszkiem.

- Dla ich bezpieczeństwa podjęliśmy się interwencji. Niestety kobieta nie okazała nam książeczki zdrowia, Amber nie posiada także obowiązkowego szczepienia p/wściekliźnie. Złożyliśmy już zeznania w tej sprawie i będziemy się starali aby Sąd wymierzył sprawiedliwość. Kobiety stały nad martwymi szczeniakami. Maluszki miały otwarte pyski, widok był okropny. Łzy napływały do oczu naszym wolontariuszom. Niestety widok ciał szczeniaków nie poruszył nawet samej sprawczyni, która rozmawiała z Funkcjonariuszami Policji jakby nic się nie stało. Pamiętajmy! Nie mamy obowiązku posiadania psa! Jednak kiedy już tak się stanie mamy obowiązek prawidłowej opieki nad nim! - kończą swój wpis wolontariusze.

Więcej informacji o Czterech Łapach Żychlin znajdziesz na ich facebooku – KLIK.

fot. archiwum, poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE