Reklama

Reklama

Mordercy od lat pozostają na wolności. Policjanci z Archiwum X szukają dowodów w Kutnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Mordercy od lat pozostają na wolności. Policjanci z Archiwum X szukają dowodów w Kutnie - Zdjęcie główne

Zamordowali 86-latka, jednak od ponad 20 lat pozostają na wolności. Policjanci z Archiwum X szukają dowodów w Kutnie | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa 86-letniego Stanisława Kwiatkowskiego. Dowody wskazują na to, że starszy mężczyzna został dotkliwie pobity we własnym domu, prawdopodobnie przez kilku sprawców. Według ustaleń funkcjonariuszy wiedzę na temat zdarzenia mogą mieć osoby przebywające na terenie Łodzi i Kutna.

Reklama

Jak opisują policjanci, Stanisław Kwiatkowski był emerytem mieszkającym samotnie w miejscowości Dobra pod Turkiem. Jego żona oraz dzieci mieszkały we Wrocławiu. Pan Stanisław nie spożywał alkoholu, był skromny i raczej nieufny. Stronił od ludzi z miejscowości, w której mieszkał.

17 grudnia 1996 roku rodzina, zaniepokojona brakiem kontaktu z panem Stanisławem, poprosiła mieszkańca Dobrej o sprawdzenie czy wszystko u niego w porządku. Przez okno domu mężczyzna zauważył leżące na podłodze ciało 86-latka.

- W wyniku oględzin miejsca zdarzenia, przeprowadzonych po ujawnieniu zwłok, policjanci ujawnili i zabezpieczyli liczne ślady, które zostały poddane analizie. Były to m.in. ślady krwi oraz linii papilarnych – mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z KWP w Poznaniu. 

Sekcja zwłok wykazała, że starszy mężczyzna zmarł w wyniku urazu czaszkowo-mózgowego.

Na podstawie opinii biegłych z zakładu medycyny sądowej policjanci ustalili, że został on dotkliwie pobity przez kilku sprawców, którzy prawdopodobnie weszli do jego domu przez okno w piwnicy. Zdarzenie to mogło mieć miejsce 11 grudnia 1996 roku czyli kilka dni przed znalezieniem zwłok. Od początku śledczy podejrzewali motyw rabunkowy.

- Niedługo po zdarzeniu policjanci wytypowali i zatrzymali kilku mężczyzn, mieszkańców Dobrej oraz okolicznych miejscowości, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Przeprowadzone działania nie doprowadziły jednak do przedstawienia komukolwiek zarzutów – dodaje podinsp.. Iwona Liszczyńska.

Sprawą obecnie zajmują się policjanci z poznańskiego Archiwum X. Przeprowadzona przez nich analiza pozwala rzucić nowe światło na ustalone w śledztwie fakty. W weryfikacji przyjętej wersji śledczej przydatne mogą być informacje od osób, które mają wiedzę o tym zdarzeniu, a które dotychczas nie zdecydowały się na kontakt z Policją.

Informacje można przekazać oficerom operacyjnym dostępnym pod numerem telefonu 516- 879-929.

Info: KWP Poznań 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy