reklama
reklama

Zanieczyszczona rzeka w powiecie kutnowskim. Co się stało? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zanieczyszczona rzeka w powiecie kutnowskim. Co się stało? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaWojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi informuje o działaniach podejmowanych w powiecie kutnowskim. Miały one związek z zanieczyszczeniem jednej z rzek. Do sprawy odnoszą się władze gminy na której terenie doszło do tego zdarzenia.
reklama

WIOŚ w pow. kutnowskim

- W dniu 1 maja 2024r. do WIOŚ w Łodzi, Delegatury w Skierniewicach wpłynęło zawiadomienie dotyczące zanieczyszczenia rzeki Słudwi pomiędzy miejscowościami: Chochołów, Kruki - informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiskaw Łodzi.

Jako dodano inspektorzy w tym samym dniu przeprowadzili czynności kontrolne w oczyszczalni ścieków w Żychlinie.

reklama

- W trakcie oględzin ustalono, że oczyszczone ścieki odprowadzane wylotem do rzeki Słudwi były mętne, miały lekko szarobrunatne zabarwienie. Woda w rzece poniżej wylotu z oczyszczalni ścieków również była mętna, bez widocznego dna - opisują inspektorzy.

Dowiadujemy się również, że woda nie wydzielała zapachu ścieków, w rzece nie stwierdzono obecności żywych lub martwych ryb.

reklama

- Czynności kontrolne są kontynuowane, zlecono pobór i badania fizykochemiczne prób wody z rzeki oraz ścieków z wylotu ścieków oczyszczonych odprowadzanych z oczyszczalni ścieków w Żychlinie - informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi.

Komentarz Gminy Żychlin

Wczoraj drogą mailową poprosiliśmy o komentarz do tej sprawy władze Gminy Żychlin. Odpowiedź otrzymaliśmy bardzo szybko, już po kilkudziesięciu minutach.

Burmistrz Żychlina Grzegorz Amborziak poinformował nas, że trwają prace modernizacyjne w oczyszczalni ścieków w Żychlinie.

reklama

- Od 1 maja jesteśmy na etapie rozruchu technologicznego, dlatego w tym czasie, może dochodzić do odchyleń norm w kolorze czy mętności oczyszczonych ścieków. Jest to oczyszczalnia oparta na złożu biologicznym, co powoduje, że wprowadzanie nowych pakietów bakterii w czasie rozruchu wymaga kilkunastu dni do ich rozmnożenia - komentuje Grzegorz Ambroziak.

Burmistrz dodał, że obecnie stan flory bakteryjnej oceniony jest na poziomie 50 proc. pożądanego.

- Urząd Gminy zaangażowany jest na każdym etapie procedur technologicznych związanych z modernizacją. Jesteśmy również w stałym kontakcie z inspektorami WIOŚ. Instytucja ta bardzo wspiera nas swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie wdrażania modernizacji - podkreśla Grzegorz Ambroziak.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama