Reklama

Zaproszenie na II część Białego Forum

Opublikowano:
Autor:

Zaproszenie na II część Białego Forum  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy NZOZ "Kutnowski Szpital Samorządowy" w Kutnie zaprasza na II część Białego Forum, które odbędzie się 9 grudnia (poniedziałek) o godzinie 15.00 w Kutnowskim Domu Kultury.W planie II Białego Forum przewidziano podsumowanie I części oraz szeroką dyskusję zaproszonych gości i mieszkańców Kutna.

Białe Forum, którego pierwsza odsłona odbyła się 23 września, to efekt niezadowolenia pielęgniarek i położnych z sytuacji w kutnowskiej lecznicy. Apelowały one do władz powiatu i spółki o wypracowanie wspólnego stanowiska.

Pielęgniarki mówiły m. in. o tym, że nakłada się na nie coraz więcej obowiązków, a w większości zarabiają najniższą krajową.

- Jestem zażenowana sytuacją w kutnowskim szpitalu - mówiła Agnieszka Kałużna, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi. - Pielęgniarki i położne mają wysokie kwalifikacje, ale nie do sprzątania, wydawania posiłków czy liczenia pościeli. To skandal, że występują ogromne dysproporcje zarobkowe pomiędzy pielęgniarkami a lekarzami.

Jak mówiły pielęgniarki, w kutnowskim szpitalu nie zarobią przez trzy lata tyle, co lekarz na kontrakcie przez miesiąc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE