Reklama

Reklama

Zbliżają się duże mrozy! Zwracajmy uwagę na bezdomnych i zwierzęta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Zbliżają się duże mrozy! Zwracajmy uwagę na bezdomnych i zwierzęta - Zdjęcie główne

Kutnowska straż miejska kolejny raz apeluje do mieszkańcow | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy strażnicy miejscy apelują o zwracanie uwagi na osoby potrzebujące pomocy oraz zwierzęta podczas mrozów. Jak wynika z prognoz przekazywanych przez synoptyków, w weekend temperatura może spaść nawet do -20 stopni Celsjusza. W takich warunkach ciężko o przebywanie na dworze, dlatego warto zadbać o osoby potrzebujące pomocy.

Reklama

- Zwracamy się do mieszkańców z apelem, aby nie byli obojętni i zwracali uwagę na osoby bezdomne, ale również na te, które pewnie dom mają, ale na przykład przesadziły z ilością wypitego alkoholu i nie mogą o własnych siłach dojść do domów. Sygnalizujmy takie zdarzenia, bo w takich warunkach bardzo łatwo może dojść do wychłodzenia organizmu – wyjaśnia Ryszard Wilanowski, Komendant Straży Miejskiej w Kutnie.

Jak podkreśla komendant Wilanowski, osoby upojone alkoholem nie mają świadomości niskich temperatur, czują się błogo i bardzo łatwo może dojść do tragedii.

Dodajmy, że dziś znaleziono zwłoki mężczyzny, prawdopodobnie osoby bezdomnej (KLIK). Nie można wykluczyć, że przyczyną zgonu było właśnie wspomniane przez komendanta wychłodzenie organizmu.

W tych mroźnych dniach szczególną uwagę należy zwrócić też na zwierzęta zarówno te bezdomne jak i domowe.

- Znaczna część zwierząt na obrzeżach miasta mieszka na podwórkach. Warto zatem sprawdzić miejsce, w którym śpią. W razie potrzeby zmienić im wyściółkę w miejscach, których przebywają. Można dołożyć słomy, aby było im po prostu cieplej – informuje Ryszard Wilanowski.

Mróz może nieco odpuścić dopiero w okolicach wtorku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy