reklama

[ZDJĘCIA] 10 milionów na inwestycje! Kutnowska firma otrzymała wsparcie

Opublikowano:
Autor:

[ZDJĘCIA] 10 milionów na inwestycje! Kutnowska firma otrzymała wsparcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaDziś w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się uroczystość wręczenia decyzji o wsparciu dla nowych inwestorów. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego - Grzegorz Wojciechowski – wicemarszałek woj. łódzkiego., Urzędu Wojewódzkiego - Karol Młynarczyk – wicewojewoda oraz samorządowcy.

- To ogromny sukces i efekt zmian jakie wprowadziła Nowa ustawa o wspieraniu nowych inwestycji – jak podkreśla Marek Michalik – prezes ŁSSE S.A. Ustawa dała szansę na włączenie do Strefy małych firm z niewielkim nakładem inwestycyjnym. Wśród 12 wydanych decyzji – 9 nie byłoby możliwych gdyby obowiązywały stare zasady. Warto dodać, że wśród dzisiejszych decyzji większość (aż 8) została odebrana przez polskie firmy.

Inwestorzy to przedstawiciele 7 branż: metalowej (Impexmetal, Haering, Bukpol), mechanicznej (GG Tech), produkcji opakowań (Artfol), farmaceutycznej (Aflofarm), elektrycznej (Platinet), włókienniczej (Linpol), produkcji tworzyw sztucznych (Sirmax, K-Flex Polska).

Uroczystość wręczenia zezwoleń w liczbach:

12 nowych decyzji o wsparciu dla 8 nowych inwestorów oraz 4 reinwestycje. Inwestorzy to 8 firm polskich i 4 zagraniczne, 9 przedsiębiorstw z woj. łódzkiego, 2 z mazowieckiego, 1 z Wielkopolski. Łączna suma nakładów inwestycyjnych dla nowych inwestycji 1200 270 295 PLN

Firmy, które otrzymają decyzję o wsparciu:

Aflofarm jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów leków w Polsce, W ramach projektu planowana jest rozbudowa zakładów produkcyjnych w Ksawerowie i Pabianicach oraz budowa magazynu centralnego.

Haering Polska – siedzibą Spółki jest Piotrków Trybunalski, gdzie zlokalizowany jest zakład produkcyjny. Przedsiębiorstwo wchodzi w skład niemieckiej grupy kapitałowej HÄRING.

Sirmax - firma specjalizuje się w rozwiązaniach materiałowych, z których korzystają klienci min. z branży motoryzacyjnej, meblarskiej, a także sektor urządzeń AGD. Zakład produkcyjny w Kutnie to jedna z 9 inwestycji włoskiej grupy Sirmax. Jak informuje ŁSSE, wartość zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych wynosi 10 mln. zł.

Bukpol – rodzinna firma zajmująca się precyzyjną obróbką skrawania. Zlokalizowana w Bukowcu pod Łodzią. W ramach nowej inwestycji Bukpol planuje dalszy rozwój infrastruktury produkcyjnej o m.in. tokarki i frezarki CNC, szlifierkę.

Impexmetal - jest wiodącym w Polsce producentem wyrobów z metali nieżelaznych. Strategicznym zakładem w ramach grupy Impexmetal jest Aluminium Konin.

Platinet –międzynarodowa firma z branży elektroniki użytkowej, nośników danych, technologii bezprzewodowych, urządzeń mobilnych i akcesoriów komputerowych.

K-Flex Polska- firma specjalizująca się w produkcji materiałów ze spienionego kauczuku. Rozwiązania izolacyjne mają zastosowanie w sektorze budownictwa, transportu, przemysłu. Spółka działa również na terenie USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chinach, Egipcie, Malezji, Dubaju i Indiach.

ARTFOL - czołowy producent opakowań foliowych, torebek, worków oraz folii strech maszynowej i ręcznej służącej do owijania palet.

GG TECH POLSKA - narzędziownia z branży mechanicznej. Oferuje inżynieryjne rozwiązania dla przemysłu, zabezpieczenie linii technologicznych w niezbędne części zamienne do maszyn produkcyjnych.

PPHU LINPOL - przedsiębiorstwo z branży włókienniczej,, produkcji sznurka do zniczy i świec. Siedziba firmy mieści się w Pawłówku k/Pabianic.

O dzisiejszej uroczystości informuje także Starostwo Powiatowe w Kutnie za pośrednictwem facebooka.

- Nie zabrakło przedstawicieli Powiatu Kutnowskiego - Daniela Kowalika, Starosty Kutnowskiego oraz Tomasza Walczewskiego, członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego. Starosta Kutnowski wraz ze Zbigniewem Burzyńskim, prezydentem Kutna wręczył pozwolenie dla przedstawicieli firmy Sirmax, która rozbudowuję już działającą na terenie powiatu kutnowskiego firmę - relacjonują w mediach społecznościowych władze powiatu kutnowskiego.

W drugiej części spotkania odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego zarządzanego przez ŁSSE S.A., na którym uchwalono jej regulamin. Do kompetencji Rady należeć będzie przedstawianie opinii i wniosków w sprawach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na rzecz poprawy otoczenia przedsiębiorstw i rozwoju społeczno-gospodarczego.

Wśród członków Rady znajdują się przedstawiciele przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego znajdujących się na terenie ŁSSE oraz wojewódzkich rad dialogu społecznego. Rada będzie przedstawiać władzom gmin lub powiatów położonych na terenie obszaru zarządzanym przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, rekomendacje w zakresie aktywności, które mogą przyczynić się do zwiększania atrakcyjności inwestycyjnej danej gminy lub powiatu.

Równolegle, w niedawno otwartym Centrum Kreatywności Fabryka na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbyła się inauguracja drugiej edycji akceleratora Startup Spark 2.0., tworzonego od 2016 roku pod parasolem ŁSSE. Do rekrutacji w pierwszej z czterech rund akceleratora zgłosiło się aż 128 startupów z 11 województw z całej Polski.

Wspólnie z Partnerami, ŁSSE zarekomendowała 18 startupów do udziału w pierwszej rundzie programu. Partnerzy drugiej edycji to 12 firm, wśród których znajdują się zarówno światowe korporacje (tj. Airbus Poland, Robert Bosch, Procter&Gamble, Ericsson, Siemens, PwC) jak i lokalne marki rozwijające globalnie polską myśl technologiczną (tj. Bluerank, Indigo Nails, Ceramika Paradyż, Grupa Pietrucha, Mosty Łódź, WDX). Połowa Partnerów to inwestorzy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Celem akceleratora Startup Spark 2.0. jest połączenie potencjału startupów z zasobami, infrastrukturą i doświadczeniem dojrzałego biznesu, przy jednoczesnej edukacji średnich i dużych firm. W tej edycji akcelerator skupia się na poszukiwaniu rozwiązań odpowiadających na potrzeby przemysłu 4.0. czyli rozwojowi przemysłowego internetu rzeczy, rozszerzonej rzeczywistości, sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa.

W Startup Spark 2.0. planowany jest udział co najmniej 66 startupów z całej Polski, które otrzymają od ŁSSE finansowanie na rozwój innowacyjnych produktów lub usług w wysokości do 160 000 PLN. Oprócz zaplecza finansowego, startupy mogą liczyć na wsparcie mentorskie, prawne i technologiczne zapewnione przez zespół i specjalistów Startup Spark. Projekt obejmuje 4 rundy akceleracyjne, każda co pół roku. Kolejna rekrutacja zaplanowana jest na lato 2019 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo