Reklama

[ZDJĘCIA] Dożynki w Żychlinie. ''Dziękujemy Bogu za każdego rolnika''

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielki dzień dla mieszkańców i rolników z gminy Żychlin. Dziś odbyły się tam dożynki gminno-parafialne. Z powodu panującej pandemii uroczystość miała skromny charakter.

W tym roku zdecydowano się, by uroczystości dożynkowe ograniczyć wyłącznie do dziękczynnej mszy świętej. Powodem jest oczywiście wciąż występujące zagrożenie epidemiologiczne.

Nie oznacza to, że dożynki straciły swój niepowtarzalny klimat i charakter. Nie zabrakło tradycyjnych wieńców, chleba i ludowej muzyki, o którą zadbała kapela z Osieka.

Msza święta dziękczynna rozpoczęła się punktualnie o 12 w kościele św. Piotra i Pawła w Żychlinie.

- Patrząc na wieńce dożynkowe i chleb pamiętamy o tych, którzy się napracowali, aby te wieńce były piękne i by naszych stołach nigdy nie zabrakło chleba. Dziękujemy Bogu za to, że ten chleb jest i dziękujemy każdemu, kto ziarno rzuca na glebę. A więc dziękujemy za każdego człowieka, który pracuje na ten chleb. Otaczamy dziś modlitwą nie tylko samych rolników, ale całą naszą ojczyznę – mówił w trakcie kazania ks. Wiesław Frelek, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Żychlinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE