[ZDJĘCIA] Gmina Kutno dziękuje za plony! Uroczyste dożynki w Głogowcu, przyjechał sam biskup

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Głogowcu odbyły się dziś dożynki gminy Kutno. Choć uroczystość ze względu na pandemię koronawirusa nie mogła odbyć się z pełnym przytupem, i tak obchodzono je najdonioślej w całym powiecie.

Na placu przy Sanktuarium Maryjnym w Głogowcu pojawił się biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. Z podwójnej okazji - dożynek oraz wypadającej dziś 45. rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej.

Podczas uroczystości nie zabrakło także posłów Tadeusza Woźniaka i Tomasza Rzymkowskiego, przedstawicieli rady gminy z przewodniczącą Joanną Kajszczarek na czele, pocztów sztandarowych gminy oraz OSP, sołtysów i kół gospodyń wiejskich. Artystyczną oprawę muzyczną mszy zapewnił Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie wraz z dyrektor placówki Małgorzatą Musiałowską oraz zespół Leszczynianki.

Starostami tegorocznych dożynek zostali sołtysi sołectwa Raciborów Bogdan Wasiński i sołectwa Gołębiewek Nowy Małgorzata Andrzejczak - rozpoczęli oni świętowanie dziękując wszystkim za przybycie. Po nich głos zabrała wójt Justyna Jasińska.

- Spotkaliśmy się tutaj, w Sanktuarium Maryjnym w Głogowcu, w miejscu znanym z działalności patriotycznych, spotkań pielgrzymów, a za sprawą Matki Bożej Głogowieckiej, w miejscu znanym również z licznych uzdrowień. Tradycyjnie już na początku września dziękuję wam, rolnicy, za trud włożony w zbiór plonów, którymi obrodziła ziemia. Rok 2020 jest szczególnie trudny dla nas wszystkich ze względu na zagrożenie epidemiczne. Dlatego we wspólnej modlitwie pragniemy podziękować za zdrowie, plony i wszelką pomyślność. Dożynki są waszym świętem, ale mają również przypominać nam, że to dzięki pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb - mówiła wójt prosząc biskupa o pobłogosławienie przyniesionych przez mieszkańców gminy darów.

Po mszy nie zabrakło poczęstunku; oprócz świeżego chleba zjeść można było także bigos i grochówkę. Rozstawiono także kramy, a wisienką na torcie był ludowy koncert zespołu Larmodzieje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE