Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] W KDK czuł się jak u rodziny, CTMiT pękało w szwach. Kutno wspomina Krzysztofa Krawczyka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jutro odbędą się uroczystości pogrzebowe jednego z najwybitniejszych polskich artystów ostatnich kilku dekad. W przeddzień ostatniego pożegnania Krzysztofa Krawczyka, wspominamy jego występy w naszym mieście.

Reklama

25 kwietnia 2008 roku Krzysztof Krawczyk zagrał w Kutnowskim Domu Kultury. Na jego występie zjawiło się ponad trzysta osób.

- Nie było mnie tu lata świetlne, ale widzę, że zebrała się tu sama rodzina i przyjaciele - mówił artysta ze sceny. 

A atmosfera podczas koncertu była faktycznie rodzinna. Publiczność, trzymając się za ręce, śpiewała z artystą jego największe hity, nie zabrakło również tanecznych pląsów.

Kolejny raz artysta zawitał do miasta róż 20 maja 2015 roku jako gość cyklu spotkań "Podwieczorek z..." w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Podczas wywiadu przeprowadzonego przez dziennikarza muzycznego, Leszka Bodnara, piosenkarz opowiadał o karierze w Trubadurach, znajomości z Goranem Bregoviczem oraz wielkiej miłości do żony Ewy. Podwieczorek z Krzysztofem Krawczykiem przyciągnął do CTMiT tylu mieszkańców, że konieczne było zorganizowanie dodatkowych krzeseł. Na rozmowach oczywiście się nie skończyło. Artysta zaśpiewał także kilka wielkich przebojów ze swojego bogatego repertuaru. 

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 w Katowicach, zmarł 5 kwietnia 2021 w Łodzi. W latach 1963–1973 i 1976 był wokalistą zespołu Trubadurzy, a w 1973 rozpoczął karierę solową. Wypromował wiele znanych przebojów tj. "Bo jesteś ty", "Chciałem być", "Jak minął dzień", "Parostatek", "To co dał nam świat", "Życia mała garść", czy "Za tobą pójdę jak na bal". Na na swoim koncie miał ponad 40 albumów studyjnych. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną.

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka, o charakterze państwowym, odbędą się 10 kwietnia. Rozpoczną się eucharystią w archikatedrze łódzkiej. Następnie piosenkarz zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy