Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Królowa nauk ''od kuchni'', czyli innowacje matematyczne w "Szóstce"

Opublikowano: wt, 10 mar 2020 19:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zabawa z „darami natury”, geometria „od kuchni” oraz mądre wydawanie pieniędzy połączone z nowoczesnymi aplikacjami mobilnymi – tym zajmują się uczniowie na innowacyjnych zajęciach z matematyki w Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie prowadzonych przez Justynę Ziętek, Łucję Zagawę oraz Halinę Cieślak. „Geometryczny zawrót głowy – czyli w jak łatwy sposób poskromić niechęć uczniów do geometrii”, „Robię zakupy, płacę rachunki – czyli w jak mądry sposób wydawać pieniądze” oraz „Matematyczne zabawy z elementami koncepcji pedagogicznej Friedricha Froebla” to nazwy innowacji które zostały wprowadzone w plan zajęć lekcyjnych w klasach” III i V.

Reklama

Podczas spotkań uczniowie wspólnie planowali zakupy, wydatki, kosztorysy – korzystając przy tym z telefonów komórkowych, tabletów – które głównie służą im do zabawy – a tym razem były źródłem informacji przydatnych w planowaniu i organizowaniu życia codziennego, a także w rozwiązywaniu problemów.

Uczniowie wcielali się w role architektów wnętrz i plastyków również projektantów dostrzegając piękno powtarzających się motywów matematycznych, tworzyli własne parkietaże i mozaiki. Młodsze dzieci mogły bawić się darami – zaproponowanymi niegdyś przez Friedricha Froebla w postaci wełnianych piłeczek, drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, mozaiki oraz patyczków i pierścieni.

Zajęcia prowadzone w innowacyjny sposób otworzyły przed dziećmi drzwi do niezwykłego świata matematyki, bowiem wyeksponowały nieznane dotąd uczniom – oblicze tego trudnego przedmiotu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)