Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kutno pokochało stand-up! Halama i Potocka w CTMiT

Opublikowano: czw, 12 gru 2019 20:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno poznało stand-up, a dzisiejsza frekwencja w CTMiT jest dowodem na to, że temu miastu ciągle mało! Dziś gościliśmy kolejnych komików, których raczej nikomu przedstawiać nie trzeba – Paulinę Potocką i Grzegorza Halamę.

Reklama

Paulina Potocka to białostocka duchowa córka Andrzeja Poniedzielskiego i kogoś jeszcze. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa "temperament". Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Podobno nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Slow to dla niej stan umysłu. Obszary zainteresowań scenicznych Pauliny Potockiej to przede wszystkim fragmenty rzeczywistości zatopione w wątpliwościach i braku pewności co do własnych przekonań na temat ludzi i świata. Rzecz o zmaganiu się z własną dynamiką życia postrzeganą często jako gra albo nawet lenistwo. A generalnie chodzi tylko o bezpośpiech. Rytm życia inny niż szybki.

Zaś Grzegorz Halama to legenda polskiej sceny kabaretowej. Bycie komikiem to tylko fragment jego artystycznej działalności, bowiem Halama dał się poznać również jako aktor filmowy czy teatralny. Stał się popularny dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii, a następnie jego parodia piosenek hip-hopowych pt. Śpiworki. Z tej piosenki pochodzi słynny tekst „Ja wiedziałem, że tak będzie”. W sierpniu 2000 piosenka ta przez trzy tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki. Wraz z Jarosławem Jarosem przedstawiał nowy program „Żule i bandziory”. Wykreował parodystyczną postać „mało inteligentnego” Pana Józka – hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich wywiadach. Jako ciekawostkę dodajmy, że Halama jest patronem ronda w rodzinnym Świdwinie.

Post udostępniony przez KCI Kutno (@redakcja_kci)

Przekrój żartów padających dziś ze sceny był niezwykle szeroki i różnorodny – relacje damsko-męske, problemy z odchudzaniem, czy specyfika klubów fitness to tylko niektóre z nich. Paulina Potocka trochę mówiła m.in. o swoim mieście – Białymstoku, z którego jedyną drogą do kariery jest trasa S8 biegnąca w stronę Warszawy, z kolei Grzegorz Halama podzielił się z publicznością kulisami swojej miłości do Ptasiego Mleczka.

Dzisiejsze wydarzenie odbyło się w ramach ubiegłorocznego projektu Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego „Kutno poznaje Stand-Up”. Pomysłodawcami byli Michał Lebiedowicz i Jakub Lebiedowicz. Wcześniej na deskach CTMiT wystąpiły inne gwiazdy polskiej sceny stand-up: Adam Grzanka, Krzysztof Jahns, Janusz Pietruszka i Tomasz „Boras” Borkowski.

info: własne/internet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)
 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  X

  Pan Józek, hodowca kurczaków :D

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Zz

  Ten cały Halama to wygląda jak uposledzony ..

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  prorok

  Gdybyście pokazali archiwalne zdjęcia trybun na baskecie, to by był większy ubaw.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  pan

  Jeśli dobrze rozumiem to osoba pisze,że była od razu w pierwszym dniu rozdawania biletów i po 20min nie było. Nie ma co się denerwować czyste kolesiostwo ... też byłem przed 16 a od 15 rozdawali - podobno po 2 szt na osobe - nie było

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Janek

  Hahaha na stan-upie większość seniorów xD zrozumieli chociaż połowę tekstów

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  O

  Absurd! Po 20min w kasie ctmit nie było ani jednego biletu

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   kacha

   Absurdalny to jest ten wpis i twoje podejście, bo bilety można było odbierać przez kilka dni, nikt nie kazał ci przychodzić na ostatnią chwilę i liczyć na farta. Ale nie, lepiej wylewać żale w internecie.