Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kutnowscy strażacy i wojewoda ramię w ramię. Do mieszkańców trafia wsparcie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy z powiatu kutnowskiego kolejny raz włączają się w walkę z pandemią COVID-19. Ich zadaniem ponownie była dystrybucja środków ochrony osobistej.

Reklama

Wojewoda Łódzki Tomasz Bocheński przy współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Łodzi przekazał blisko 10 milionów maseczek oraz ponad 46 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych dla mieszkańców województwa łódzkiego.

Po kilka maseczek na osobę

Pisaliśmy o tym TUTAJ. Służby wojewody łódzkiego nieustannie dostarczają profesjonalny sprzęt do placówek na terenie całego województwa. 

- Na podstawie ustaleń zadecydowałem, by te maseczki trafiły do powiatów, a stamtąd do gmin. Są to mniej więcej po 4 sztuki na 1 mieszkańca. Dokonamy tego dzięki skuteczności działań Państwowej Straży Pożarnej - mówił tydzień temu wojewoda Tobiasz Bocheński.

Strażacy (jak zwykle) pomagają

Dostarczenie maseczek do gmin to kolejne zadanie logistyczne, jakie realizują strażacy w ramach wspierania walki z pandemią koronawirusa COVID-19.

- W dniu 6 kwietnia 2021 r. z Komendy Powiatowej PSP w Kutnie wszystkie gminy z terenu powiatu kutnowskiego, odebrały maseczki i płyny dezynfekcyjne. Następnie Urzędy Gmin będą dalej dystrybuować wśród mieszkańców naszego regionu - mówi st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Jednostki Ratowniczo-Gaśncizej Kutno.

W sumie do mieszkańców powiatu kutnowskiego trafi 289 800 szt. maseczek chirurgicznych i 1830 litrów płynów dezynfekcyjnych.

Na tym nie koniec pomocy

Dodatkowo - jak przed tygodniem informował nas wojewoda łódzki - z magazynów do kadry medycznej walczącej na pierwszej linii o życie mieszkańców woj. łódzkiego trafiają urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, tomografy, pompy infuzyjne, defibrylatory czy sprzęt ochrony osobistej.

W wojeództwie łódzkim znajdują się ponadto dwa „banki tlenu” Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do dyspozycji Wojewody Łódzkiego. Banki te mają służyć jako tzw. żelazna rezerwa wykorzystywana w sytuacjach kryzysowych, gdy wyczerpane zostaną wszystkie możliwości zabezpieczenia szpitali w butle z tlenem medycznym.

- Chciałbym podziękować wszystkim cichym bohaterom, których nie widać a wkładają dużo pracy i serca, by skutecznie walczyć z epidemią - podkreślał wojewoda. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy