Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Walki z pandemią ciąg dalszy. Wkrótce rozdadzą aż 10 milionów…

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do mieszkańców całego województwa łódzkiego – w tym do mieszkańców powiatu kutnowskiego – wkrótce trafią maseczki przekazane Przez Łódzki Urząd Wojewódzki. W sumie będzie ich aż 10 milionów.

Reklama

Walka z trzecią falą epidemii to m.in. olbrzymia operacja logistyczna, której celem jest rozdysponowanie niezbędnego sprzętu do powstrzymania wirusa. Służby wojewody łódzkiego nieustannie dostarczają profesjonalny sprzęt do placówek na terenie całego województwa. 

- Na podstawie ustaleń zadecydowałem, by te maseczki trafiły do powiatów, a stamtąd do gmin tak, aby samorządy rozdysponowały je jeszcze przed świętami do mieszkańców. Są to mniej więcej po 4 sztuki na 1mieszkańca. Dokonamy tego dzięki skuteczności działań Państwowej Straży Pożarnej - podkreślił dziś na konferencji wojewoda Tobiasz Bocheński

Dodatkowo urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, tomografy, pompy infuzyjne, defibrylatory czy sprzęt ochrony osobistej trafiają z magazynów do kadry medycznej, która walczy na pierwszej linii o życie mieszkańców naszego województwa. 

W województwie łódzkim znajdują się ponadto dwa „banki tlenu” Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do dyspozycji Wojewody Łódzkiego. Banki te mają służyć jako tzw. żelazna rezerwa wykorzystywana w sytuacjach kryzysowych, gdy wyczerpane zostaną wszystkie możliwości zabezpieczenia szpitali w butle z tlenem medycznym.

- Chciałbym podziękować wszystkim cichym bohaterom, których nie widać a wkładają dużo pracy i serca, by skutecznie walczyć z epidemią - zakończył wojewoda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy