Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kutnowscy strażacy szczepią się przeciwko COVID-19

Opublikowano: śr, 31 mar 2021 09:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dokładnie tydzień temu ruszyły szczepienia służb mundurowych. Przeprowadza się je w całej Polsce w szpitalach węzłowych. Łącznie to ponad 130 punktów szczepień. Szczepią się także strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Reklama

Od 24 marca, na terenie całego kraju szczepieniu poddają się kolejni funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia szczepionki. Szczepienia funkcjonariuszy koordynuje Komenda Główna Policji.

Przez pierwszych pięć dni szczepień (od 24 do 28 marca br.) zaszczepionych zostało ponad 2,3 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 3,5 tys. strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. 

- Na terenie powiatu kutnowskiego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym w pierwszy dzień zostało zaszczepionych łącznie 46 strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dalsze szczepienia będą odbywały się zgodnie z przyjętym harmonogramem szczepień - informuje st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP Kutno i dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno.

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak był jednym z pierwszych strażaków, którzy poddali się szczepieniu 24 marca, podczas inauguracji procesu szczepień i zaapelował wówczas do strażaków słowami:

- Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)