Reklama

[ZDJĘCIA] Postawili specjalny namiot przed szpitalem. Jaką rolę będzie pełnił?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj strażacy rozstawili przy kutnowskim szpitalu specjalny namiot. W razie konieczności będzie on pełnił funkcję izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Chodzi o to, by od samego początku izolować ich od pozostałych osób. Póki co – na szczęście – namiot nie jest używany.

Jak mówi nam starosta kutnowski, Daniel Kowalik, namiot będzie używany, kiedy w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym zostanie uruchomiony oddział zakaźny. Może się tak stać w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej i drastycznego wzrostu liczby zakażonych.

Nasza placówka jest jedną z tych, które są postawione w stan podwyższonej gotowości. Pacjenci z podejrzeniem koronawirusa byliby kierowani do takich jednostek jak nasza w momencie, w którym szpitale jednoimienne nie byłyby już w stanie przyjmować więcej chorych.

W naszym szpitalu – jeśli nastąpi taka konieczność – będzie funkcjonowała specjalna, wyizolowana część placówki. Pacjenci z podejrzeniem koronawirusa będą przebywać tylko tam.

- To kwestia profilaktyki. Celem będzie, by od samego początku izolować pacjentów z podejrzeniem koronawirusa tak, by nie mieli kontaktu z innymi ludźmi – podkreśla Daniel Kowalik.

Namiot znalazł się tuż przy miejscu, które przygotowano z przeznaczeniem na oddział zakaźny.

Podkreślmy, że jak dotąd w naszym szpitalu nie przybywa nikt z podejrzeniem COVID-19. Póki co na szczęście nic nie wskazuje na to, by mogło się to szybko zmienić.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE