Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Strażacy z powiatu kutnowskiego pomagają seniorom dotrzeć na szczepienia

Opublikowano: pon, 22 mar 2021 17:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska straż pożarna informuje o swoich działaniach w ramach których udzielana jest pomoc w transporcie na szczepienia przeciw COVID-19. Jak dotąd strażacy z powiatu kutnowskiego zrealizowali kilkadziesiąt takich transportów.

Reklama

- Strażacy powiatu kutnowskiego aktywnie wspomagają ogólnopolską akcję  #SzczepimySię. Pomagają w dotarciu do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja ta prowadzona jest we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego - informuje st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Od 18 stycznia w powiecie kutnowskim, z pomocy w transporcie do punktów szczepień skorzystało 40 osób.W całym kraju od początku akcji, z pomocy skorzystało już ponad 9600 osób.

W ramach prowadzonych działań strażacy będą również dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

- Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 - dodaje st. kpt. M. Jagodziński.

15 marca zaczęły się szczepienia pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych. Serwis Rzeczpospolitej Polskiej podkreśla, że osoby chore przewlekle są bardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19. Dlatego ważne jest, by zostały szybko zaszczepione.

Najpierw szczepione będą osoby:

 • dializowane z powodu przewlekłej niewydolności nerek
 • z chorobą nowotworową, u których po 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią
 • po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzi się leczenie immunosupresyjne
 • poddawane przewlekłej wentylacji mechanicznej
 • pacjenci, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową, a nie rozpoczęto leczenia
 • pacjenci oczekujący na przeszczep (w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów (Dz. U. z 2020 r. poz. 2134).
Kolejne grupy osób przewlekle chorych będą obejmowane szczepieniami w późniejszym terminie. Informację o tym, że zaczynają się szczepienia dla kolejnej kategorii wiekowej osób, znajdziesz TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Nie wierzący w ludzkość

  PROPAGANDĘ NIK NIE ZNISZCZY, PROPAGANDA ZNISZCZY WSZYSTKO