Reklama

[ZDJĘCIA] To już jest koniec. 46. Święto Róży przechodzi do historii

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Różany maraton dobiega końca. Przez ostatnie trzy dni Kutnem rządziły róże, ich hodowcy, oraz miłośnicy tych niezwykle pięknych kwiatów.

Tegoroczna impreza z powodu zagrożenia epidemiologicznego była znacznie ograniczona. Organizatorzy zrezygnowali z koncertów, próżno było także szukać budek handlowych na ul. Królewskiej, które zwykle pojawiają się tam w ramach jarmarku. Zabrakło także lunaparku.

To jednak nie oznacza, że w Kutnie nie działo się nic i wiało nudą. W parku Traugutta panowała wyjątkowa, różana atmosfera. Wielu mieszkańców uważa, że forma imprezy w której to róże są prawdziwą gwiazdą największego kutnowskiego wydarzenia zdecydowanie się sprawdziła.

Dowodem na to jest fakt, że mieszkańcy naszego miasta i przyjezdni bardzo chętnie odwiedzali park Traugutta.

A tam czekał na nich m.in. jarmark różany, na którym można było zakupić sadzonki czy akcesoria do pielęgnacji róż. Przed Kutnowskim Domem Kultury odbywała się Ogólnopolska Wystawa Róż, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

Zorganizowano również konferencję różaną (KLIK), a także rozstrzygnięto Konkurs o Złotą Różę (KLIK).

Należy także wspomnieć o Różanej Biblioteczce Towarzystwa Ziemi Kutnowskiej, oraz o Zielonej Strefie Relaksu, która znajdowała się na terenach Willi Troczewskiego.

Strzałem w dziesiątkę okazały się różane instalacje florystyczne, które idealnie sprawdzały się w roli tła do zdjęć. Kutnianie bardzo chętnie z tego korzystali urządzając sobie małe sesje zdjęciowe.

W parku Traugutta zorganizowano także wystawy: Nasze Portfolio – The Professional Garden Photographers Association, oraz Róże XXL – Akcja Wyróżnij się 2020/Róże w Kutnie.

Tegoroczne Święto Róży stanęło również pod znakiem zapierającego dech w piersiach wyglądu samego parku Traugutta, kiedy to wieczorową porą drzewa i instalacje florystyczne były niesamowicie oświetlone, a wzdłuż alejek pojawiły się klimatyczne lampki. Fotorelacja z naszego wieczornego spaceru parkiem Traugutta znajduje się TUTAJ.

W galerii znajdują się zdjęcia wykonane dzisiejszego popołudnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE