Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Kutnowscy strażacy oferują swoją pomoc

Opublikowano: 13 kwietnia 2021 16:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa wielka akcja szczepień przeciwko COVID-19. Niemal od jej rozpoczęcia strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, którzy z różnych powodów mogą mieć z tym problem. Jak to wygląda w powiecie kutnowskim?

Reklama

Serwis Rzeczpospolitej Polskiej zapewnia, że szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię. Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

"Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej otworzymy restauracje i hotele"

Dlaczego warto się zaszczepić? Seris Rzeczpospolitej Polskiej podkreśla, że pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka.

- Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń - czytamy na gov.pl, Serwisie Rzeczpolitej Polskiej.

Rząd dodaje, że nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciółm a samą epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy.

- Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje - zaznacza gov.pl.

Jest to szczególnie ważne dla polskich firm, które aby przetrwać ten trudny czas, korzystają ze wsparcia rządowego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej.

Ile osobm pomogli strażacy z powiatu kutnowskiego?

Strażacy powiatu kutnowskiego aktywnie wspomagają ogólnopolską akcję  #SzczepimySię. Pomagają w dotarciu do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie.

- Akcja ta prowadzona jest we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Od 18 stycznia w powiecie kutnowskim, z pomocy w transporcie do punktów szczepień skorzystało 51 osób. W całym kraju od początku akcji, z pomocy skorzystało już ponad 12618 osób (stan na 11.04.2021 r.) - informuje st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP Kutno.

W ramach prowadzonych działań strażacy będą również dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)