W ramach inwestycji m.in wykonane zostały wyspy dzielące i wyspa środkowa oraz nakładka z betonu asfaltowego. Zabetonowano także studnię retencyjną. Inwestycja pochłonęła nieco ponad 260 tys. zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ELVIS” Robert Kaczmarek z Żychlina.
-Obecne rozwiązanie ruchu w centrum w postaci malowanego pola ruchu okrężnego, dla wielu kierowców stanowiło problem oraz pogarszało bezpieczeństwo. Wiele razy obserwowano zbyt dynamiczne przejazdy środkiem ronda oraz tzw. „drifty”, które niszczyły oznaczenia. Ponadto, co jest bardzo ważne dla rozwiązania kwestii bezpieczeństwa, należy skrócić przejście dla pieszych, wprowadzając dodatkowe wysepki. Zmiana wymusi zmniejszenie prędkości przez kierujących i bardziej rygorystyczne zastosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa dla pieszych – informowały w kwietniu władze Gminy Żychlin.
Jak Wam się podoba rondo w Żychlinie w nowym wydaniu?