Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wielkie święto w Łaniętach. Gmina podziękowała za plony

Opublikowano: wt, 1 wrz 2020 10:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną niedzielę dożynki parafialno-gminne odbyły się także w Łaniętach. W tym roku, podobnie jak w innych gminach naszego powiatu, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa forma święta plonów była inna niż w ubiegłych latach.

Reklama

Uroczystą mszę świętą w kościele parafialnym rozpoczęła procesja poprowadzona przez księdza proboszcza wraz z asystą kościelną, w której uczestniczyli starostowie dożynek, Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy, Radni, panie z Koła Pań Aktywnych z przepięknym wieńcem dożynkowym, sołtysi niosący bochny chleba, zespół folklorystyczny, druhowie strażacy ze sztandarami, zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy. Na początku mszy swietej odczytano list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w którym wyraził "wdzięczność polskim gospodarzom za całoroczny trud na roli, za przyniesione plony i za wierność ojczystej ziemi".

Uroczystość dziękczynienia za plony uświetniło wystąpienie Wójta Gminy Łanięta, który podziękował rolnikom za trud ich pracy i przypomniał, jak ważne jest umiłowanie chleba, tradycji i polskiej ziemi. Głos zabrali również zaproszeni goście, swoje słowa uznania dla pracy rolników przekazał Poseł na sejm PR Tadeusz Woźniak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Robert Baryła, swoje słowo skierował do mieszkańców również Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński poprzez list odczytany przez jego doradcę Marcina Buchali.

Uroczystości towarzyszył również Senator RP Przemysław Błaszczyk. Święto plonów w Łaniętach zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Po mszy świętej obyła się część plenerowa na terenie miejscowej parafii. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Panie Aktywne przygotowały dla wszystkich gości pyszny poczęstunek, a zespół folklorystyczny „Łanięckie Słowiki” uświetnił wspólne biesiadowanie wspaniałym występem. Całe wydarzenie zostało przygotowane w oparciu o wytyczne dotyczące środków bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia serdecznie dziękujemy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • rok temu | ocena +5 / -5

    Jan

    Ciekawe ile zarażeń korona wirusem będzie po tej imprezie w tej wiosce czasami wystarczy pomyśleć

  • rok temu | ocena +7 / -7

    ania

    Było bardzo ładnie i dobrze zorganizowane