Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wigilijnie u kutnowskich seniorów! Co działo się w KDK?

Opublikowano: pt, 20 gru 2019 11:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 10 grudnia w KDK odbyło się kolejne spotkanie Wigilijne słuchaczy SUTW w Kutnie, na które przybyli także licznie zebrani goście.

Reklama

Przewodnicząca Stowarzyszenia Maria Wierzbicka w kilku ciepłych słowach przywitała zebranych składając im Świąteczne i Noworoczne życzenia. Mówiła o miłości i szacunku dla każdego człowieka bez względu na rasę, wyznanie czy pochodzenie.

W drugiej części spotkania wystąpił uniwersytecki kabaret „Może się uda”, który przedstawił 4 scenki przygotowane na tą okazję przez prowadzącą kabaret Dominikę Staniszewską .

Rozpoczęło się od olimpiady lepienia pierogów, w której uczestniczyły dwie rodziny. Potem pojawiły się na scenie spanikowane Elfy, które zgubiły Mikołaja i bały się, że odwołane zostaną święta. Była też scenka z Mikołajami i śnieżynkami, ale w tej zawierusze świątecznej jeden Mikołaj tak się zakręcił, że zupełnie stracił orientację i już nie wiedział komu ma dać prezenty.

Najbardziej wymowna była ostatnia scena, która przedstawiała zwaśnioną rodzinę, w której każdy żył swoim życiem. Sytuację uratowały Anioły, którym udało się przywrócić w tej rodzinie” ducha świąt”. Była też piosenka, która zapraszała zebraną publiczność do radowania się i uśmiechania do siebie.

W części artystycznej wystąpili członkowie Kabaretu tj.: Barbara Trzaskalska, Stanisława Augsburg, Danuta Lemańska, Wanda Majchrowicz, Marlena Kluk, Stanisław Borkowski, Jolanta Barańczyk, Władysław Krysiak, Andrzej Zielonka, Anna Kisielewska, Elżbieta Baranowska.

Na zakończenie tradycyjnie przy kolędach, które słychać było w tle, wszyscy podzielili się opłatkiem, życząc sobie Zdrowych i Spokojnych Świąt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    llala

    OJ zocha, zocha !