W ramach tych działań Terytorialsi wspierają służby medyczne, transportują żywność, butle z tlenem i płyny do dezynfekcji. Kolejnym zadaniem, jakie zostało powierzone WOT było powołanie Mobilnego Zespołu Szczepiennego.
- We współpracy z Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego stworzyliśmy Mobilny Zespół Szczepienny, który na terenie Łodzi i województwa łódzkiego przyjeżdża do miejsca zamieszkania pacjenta i dokonuje szczepienia na miejscu. W skład zespołu wchodzi lekarz i kierowca karetki z WCKMed oraz ratownik medyczny z 9ŁBOT - informuje Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Procedura szczepienia odbywa się tak jak w punkcie szczepień – przed podaniem szczepionki pacjent wypełnia ankietę i jest badany przez lekarza. Zespół przyjeżdża także aby podać drugą dawkę szczepienia. Do wizyty mobilnego zespołu kwalifikuje pacjenta lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.
Wczoraj W TYM MIEJSCU informowaliśmy o konfernecji prasowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w trakcie której mówiono o mobilnych punktach szczepień przeciwko COVID-19. To wsparcie dla stacjonarnych punktów szczepień. Lekarze i pielęgniarki zaszczepią obłożnie chorych w ich domach
- Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym - podkreśliła na briefingu prasowym Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik ds. szczepień.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.