Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wojsko pomaga w szczepieniach przeciwko COVID-19

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej zaangażowana jest w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią na terenie województwa łódzkiego i powiatu kutnowskiego.

Reklama

W ramach tych działań Terytorialsi wspierają służby medyczne, transportują żywność, butle z tlenem i płyny do dezynfekcji. Kolejnym zadaniem, jakie zostało powierzone WOT było powołanie Mobilnego Zespołu Szczepiennego.

- We współpracy z Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego stworzyliśmy Mobilny Zespół Szczepienny, który na terenie Łodzi i województwa łódzkiego przyjeżdża do miejsca zamieszkania pacjenta i dokonuje szczepienia na miejscu. W skład zespołu wchodzi lekarz i kierowca karetki z WCKMed oraz ratownik medyczny z 9ŁBOT - informuje Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Procedura szczepienia odbywa się tak jak w punkcie szczepień – przed podaniem szczepionki pacjent wypełnia ankietę i jest badany przez lekarza. Zespół przyjeżdża także aby podać drugą dawkę szczepienia. Do wizyty mobilnego zespołu kwalifikuje pacjenta lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

Wczoraj W TYM MIEJSCU informowaliśmy o konfernecji prasowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w trakcie której mówiono o mobilnych punktach szczepień przeciwko COVID-19. To wsparcie dla stacjonarnych punktów szczepień. Lekarze i pielęgniarki zaszczepią obłożnie chorych w ich domach

- Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym - podkreśliła na briefingu prasowym Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik ds. szczepień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy