Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wyjątkowe mieszkanie w Kutnie! ''Będzie służyć niepełnosprawnej młodzieży''

Opublikowano: czw, 5 mar 2020 14:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Władze miasta składają gratulacje członkom Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Kutnie, które dziś uruchomiło mieszkanie treningowe. To bardzo cenna inicjatywa, której pomysłodawcą był pan Ireneusz Terka, współpracownik oddziału w Kutnie.

Reklama

Realizacja projektu możliwa była dzięki współpracy Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w osobie Prezesa Danuty Matczak, samorządu miasta Kutna, rodziców oraz prywatnych darczyńców.

- Pod koniec 2018 roku Prezydent Miasta Zbigniew Burzyński przekazał w użyczenie lokal o powierzchni 60 m2 przy ul. 1 Maja na potrzeby utworzenia mieszkania treningowego. Przy wparciu rodziców i sponsorów lokal został dostosowany i wyposażony do potrzeb prowadzonego projektu - informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Mieszkanie posiada pokój dzienny z aneksem kuchennym, 2 sypialnie oraz łazienkę. Służyć będzie młodzieży niepełnosprawnej usamodzielniającej się. Młodzi ludzie będą zdobywać życiowe umiejętności pod opieką trenera. Trener będzie pomagał, podpowiadał, wspierał, ale nie wykonywał czynności za osoby niepełnosprawne.

- Życzymy powodzenia młodym mieszkańcom w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami bez pomocy najbliższych. Rodzicom natomiast wytrwałości w wspieraniu swoich pociech, satysfakcji i poczucia dumy - kończy UM Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Michał

    Ktoś miał bardzo dobry pomysł ???? super !

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    Macko

    Super, oby jak najwięcej tego typu mieszkań w Kutnie.