Reklama

[ZDJĘCIA] Wypadek kutnowskiego autobusu! Kilka osób poszkodowanych

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autokaru, który jest własnością jednego z kutnowskich przewoźników. Pomocy medycznej udzielono kilku osobom.

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu o godz. 17.12 wpłynęło zgłoszenie o wypadku autobusu w miejsc. Maszkowice (pow. zgierski, gm Ozorków). Do zdarzenia doszło na Drodze Wojewódzkiej 708.

- Na miejsce zadysponowano 5 zastępów PSP. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca akcji potwierdził zdarzenie, autobusem podróżowało 21 osób, 4 osoby zostały lekko poszkodowane, głównie były to obtarcia i lekkie stłuczenia. Autobus podróżował z Krośniewic do Strykowa – mówi st.kpt. Michał Mirowski, oficer prasowy KP PSP Zgierz.

Dodaje, że autobus jest własnością jednego z prywatnych przewoźników z Kutna.

Na miejscu pracowali także ratownicy medyczni i policja.

Jak mówi nam podkom. Magdalena Nowacka z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, kierujący autobusem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W celu uniknięcia zderzenia z poprzedzającym pojazdem gwałtownie zahamował w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem.

- Następnie uderzył narożnikiem w poprzedzający samochód marki Honda, potem wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust – relacjonuje w rozmowie z KCI podkom. Magdalena Nowacka.

28-letni kierowca był trzeźwy. Poddano go także badaniom na zawartość w organizmie środków odurzających, wynik był negatywny.

Ostatecznie pomocy udzielano 6 osobom podróżującym autobusem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

- Będzie toczyło się postępowanie, które dokładnie będzie sprawdzało przebieg zdarzenia i jego dokładne przyczyny – dodaje podkom. M. Nowacka.

fot. nadesłane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE