Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Ze spotkania z Fiedlerem nici, był wykład o bezpieczeństwie. Jakie metody mają oszuści?

Opublikowano: wt, 4 gru 2018 11:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie miało odbyć się Arkadym Radosławem Fiedlerem. Niestety, musieliśmy obejść się smakiem. W zamian odbył się wykład o bezpieczeństwie seniorów.

Reklama

Dlaczego nie udało się przeprowadzić spotkania z Arkadym Radosławem Fiedlerem? Wyjaśniła to Maria Wierzbicka, przewodnicząca Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie.

- Kiedy wczoraj kontaktowaliśmy się z panem Fiedlerem powiedział nam, że dostał wcześniej informację o wyjeździe za granicę, że nie może przyjechać do Kutna. Natomiast do Polski wróci dopiero na koniec marca i wtedy możemy rozmawiać o spotkaniu. Pan Fiedler wcześniej nas o tym nie powiadomił, ponieważ nie zapisał sobie numeru telefonu, nazwiska ani nazwy naszej instytucji – tłumaczyła Maria Wierzbicka

Dodała, że to druga taka sytuacja w historii kutnowskiego SUTW i ma nadzieję, że do trzeciej nigdy nie dojdzie. W zamian odbył się wykład poświęcony bezpieczeństwu seniorów. Prowadziła go Marlena Kawulska, która bierze udział w projekcie „Bezpieczny Senior”.

Mówiono o popularnych metodach oszustów, takich jak „na wnuczka”, czy „na policjanta”, a nawet „na funkcjonariusza CBŚ”. M. Kawulska podkreślała, że niezwykle ważne jest nieustanne przypominanie sobie nawzajem o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i o konieczności zachowania dużej ostrożności w kontaktach z obcymi.

Mówiono także o nowej metodzie złodziei, którzy udając akwizytorów odwiedzają nasze domy z flakonikiem „perfum”. Wystarczy je tylko powąchać by stracić przytomność

- To jest ta nowa metoda „na perfumy”. W tym momencie, kiedy nie wiemy, że to taki trik oszustów, ludzie w to zaangażowani wchodzą do danego domu, plądrują go, a mieszkaniec czy mieszkanka nie ma o tym pojęcia – mówiła Marlena Kawulska.

Seniorzy aktywnie uczestniczyli w dzisiejszym wykładzie, chętnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i metodami na uniknięcie „uwagi” oszustów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)