Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA/WIDEO] Wiceminister Janusz Kowalski w Kutnie: „Rząd i samorządy muszą dobrze współpracować”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Janusz Kowalski odwiedził dziś Kutno. Został zaproszony przez posła Tadeusza Woźniaka. Wiceminister Aktywów Państwowych spotkał się z samorządowcami z powiatu kutnowskiego, potem wziął udział w konferencji prasowej.

Reklama

W konferencji wziął udział także wspomniany Tadeusz Woźniak, członek zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła, starosta Daniel Kowalik, członek zarządu powiatu Jolanta Pietrusiak, a także dyrektor biura T. Woźniaka Janusz Kołodziejski.

Tematem briefingu było podsumowanie spotkania Janusza Kowalskiego z samorządowcami z powiatu kutnowskiego, oraz zrealizowane, realizowane i planowane inwestycje.

- Obowiązkiem rządu i każdego ministra jest służyć. Każdy dzień trzeba dobrze wykorzystać, aby prowadzić otwarty dialog z samorządowcami bez względu na opcje polityczną. Rząd i samorząd muszą ze sobą bardzo dobrze współpracować – mówił na wstępie Janusz Kowalski.

Podkreślał, że odwiedził Kutno by rozmawiać o sprawach ważnych dla województwa, gmin naszego powiatu, samego powiatu i miasta.

- Na poziomie rządowym projektujemy wiele funduszy, które w sposób precyzyjny mają trafiać do samorządowców. Dziś rozmawialiśmy bardzo otwarcie na temat potrzeb mieszkańców powiatu kutnowskiego i poszczególnych gmin, takich jak gmina Oporów czy Strzelce. Pojawiają się konkretne propozycje współpracy z rządem i rozwiązywania problemów – mówił J. Kowalski.

Jak wspomniał dziś rozmawiano  o gazyfikacji, funduszach sołeckich, połączeniach lokalnych, współpracy z samorządem woj. łódzkiego. Mówił, że szukano rozwiązań będąc jednocześnie otwartymi na krytykę.

- Rozmawialiśmy bardzo szczerze o planach rządu i o tym, jak może wyglądać współpraca z samorządami. Wójtowie bardzo ochoczo zabierali głos, mówili o swoich problemach. To było naprawdę dobre spotkanie – mówił poseł Tadeusz Woźniak.

O czym konkretnie rozmawiano? Punktów – jak mówił T. Woźniak – było wiele. Wśród nich znalazła się m.in. gazyfikacja w gminach Bedlno i Strzelce, czy komunikacja między Kutnem a Włocławkiem.

- Na pewno będziemy rozmawiać na temat bezpieczeństwa w gminie Strzelce. Będziemy rozmawiać na temat konstrukcji funduszu sołeckiego. Wójt gminy Oporów w sposób bardzo konstruktywny wskazał niedoskonałości tego funduszu. Warto to przemyśleć na poziomie ogólnokrajowym – podkreślał Wiceminister Aktywów Państwowych.

- Bardzo ciekawy był głos wójta gminy Krzyżanów. Mówił o zagospodarowaniu i rewitalizacji terenów popegeerowskich – dodał Tadeusz Woźniak.

Po wizycie w Kutnie Janusz Kowalski udał się do powiatu łowickiego i łęczyckiego.

Więcej w poniższym materiale wideo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy