Reklama

Zgwałcił dziewczynkę na cmentarzu!? Mężczyzna już w areszcie

Opublikowano:
Autor:

Zgwałcił dziewczynkę na cmentarzu!? Mężczyzna już w areszcie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nawet 15 lat w więziennej celi może spędzić mężczyzna, którego na początku sierpnia zatrzymała policja w związku z podejrzeniem popełnianie przestępstwa. Miał on dopuścić się gwałtu na nieletniej - jak nieoficjalnie się dowiadujemy - kilkadziesiąt lat młodszej dziewczynce na... cmentarzu. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności miał dopuścić się około siedemdziesięcioletni mężczyzna. Jego ofiarą była nastolatka i póki co śledczy ze względu na dobro sprawy nie zdradzają szczegółów oraz nie potwierdzają, czy i jaki związek pokrzywdzona miała z oprawcą. Jej dramat rozegrał się w miejscowości Nowe (gm. Krośniewice) w sierpniu. Jak dowiadujemy się od mieszkańców, podejrzany o gwałt miał nagabywać i napastować dziewczynkę na cmentarzu. Zgłoszenie trafiło na policję.

- Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Nowe 10 sierpnia - informuje asp.szt Edyta Machnik, oficer prasowy kutnowskiej policji.

Miał on dopuścić się czynu z art. 197 kk, a ściślej § 3 pkt. 2 mówiący o dokonaniu gwałtu na osobie nieletniej poniżej 15 roku życia. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

- Sąd Rejonowy w Łęczycy na wniosek tamtejszej prokuratury aresztował na 3 miesiące mężczyznę podejrzanego o popełnienie na szkodę małoletniej czynu z grupy przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, zagrożonego karą pozbawienia wolności w wymiarze od lat 3 do 15. Mając na względzie charakter przestępstwa, okoliczności jego popełnienia, dobro małoletniej pokrzywdzonej i prowadzonego śledztwa, nie mogę przekazać bliższych informacji - poinformował nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

Prokuratura nie podaje także konkretnych zarzutów, jakie może usłyszeć osadzony w areszcie mężczyzna. Nie wiemy także, czy był wcześniej karany za dopuszczenie się czynów o podobnym charakterze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE