Reklama

Zielona Os Miasta jednak powstanie?! Miasto stara się o dofinansowanie

Opublikowano:
Autor:

Zielona Os Miasta jednak powstanie?! Miasto stara się o dofinansowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wydawało się, że o Zielonej Osi Miasta będziemy mogli na dłuższy czas zapomnieć i wrócić do tego tematu najwcześniej w 2022 roku. Wygląda jednak na to, że władze miasta nie składają broni i nie powiedziały w tej sprawie ostatniego słowa.

Wróćmy do końcówki stycznia tego roku. Wówczas w trakcie konferencji prasowej władze Kutna omawiały realizowane w naszym mieście inwestycje. Dowiedzieliśmy się wtedy, że przez zbyt duże spiętrzenie wydatków pomysł na realizację Zielonej Osi Miasta musi zostać odłożony w czasie.

Decyzja o zrezygnowaniu z inwestycji oznaczała rezygnację z dofinansowania w ramach perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Zapowiadano, że magistrat będzie starał się, by ta inwestycja została zrealizowana w latach 2022-2023.

Teraz temat Zielonej Osi wraca. Niedawno zapytaliśmy o to Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

- Informujemy, że na realizację zadania inwestycyjnego pt. "Zielona Oś miasta i regionu - zagospodarowanie doliny rzeki Ochni na cele rekreacyjne" Miasto Kutno ubiega się o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych. Złożony został wniosek o dofinansowanie w ramach TARCZY ANTYKOVIDOVEJ dla samorządów - cz. II, (Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi) - tryb konkursowy – informuje nas Biuro Prasowe UM.

Jaki byłby zakres prac? Magistrat wylicza: budowa ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Barei do ul. Troczewskiego, budowa pumptracku i budowa parkingu przy ul. Oziembłowskiego.

Dobra wiadomość jest taka, że gdyby wszystko poszło pomyślnie i miasto otrzymałoby dofinansowanie, prace mogłyby ruszyć w latach 2021-2022.

Szacowany koszt tej inwestycji to ok. 4,6 miliona złotych

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE