Reklama

Reklama

Zima i mrozy w Kutnie. Policja apeluje, by zwracać uwagę na bezdomnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)&pixabay.com

Zima i mrozy w Kutnie. Policja apeluje, by zwracać uwagę na bezdomnych - Zdjęcie główne

Z uwagi na zimę i mrozy policjanci z Kutna apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne. | foto poglądowe (archiwum)&pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować życie" apelują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, którzy z uwagi na coraz niższe temperatury przypominają, by zwracać uwagę na osoby bezdomne, bezradne i samotne. Dodają, że warto korzystać z wygodnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklama

Policja z Kutna apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne

Kutnowska policja zaznacza, że okres zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. 

Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

- Pamiętajmy, że skuteczność działań policji oraz innych instytucji pomocowych, uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów oraz instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują. Telefonujmy do odpowiednich służb, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany – mówi mł.asp. Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policja: "Zwracajmy uwagę na osoby nietrzeźwe"

Funkcjonariusze apelują, by nie przechodzić obojętnie również obok osób, które są pod wpływem alkoholu. W wyniku jego działania w organizmie, nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie. 

- Każde przekazane zgłoszenie będzie natychmiast sprawdzane. Pamiętaj masz możliwość poinformowania nas za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa bądź też telefonicznie, dzwoniąc na numer alarmowy 112 – dodaje mł.asp. Justyna Cywka.

Warto dodać, że w Kutnie trwa Akcja Zima. W jej ramach pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, mundurowi i inni partnerzy tej inicjatywy starają się skutecznie pomagać bezdomnym. Oferują im pobyt w noclegowni, ogrzewalni, czy ciepłe posiłki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy