Reklama

Zmiany w rozkładzie jazdy MZK. Jak dojechać do celu?

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w rozkładzie jazdy MZK. Jak dojechać do celu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Budowa ronda na ul. Żwirki i Wigury mocno zdezorganizowała ruch na ulicach w tej części miasta. Zmiany dotknęły głownie kierowców, którzy zmuszeni są poruszać się specjalnie wyznaczonymi objazdami. Problem z komunikacją mają także pasażerowie transportu miejskiego, ponieważ trasy oraz miejsca odjazdu autobusów z dnia na dzień uległy zmianie. Kutnianie, korzystający z przystanków na ulicy Chrobrego, Wyszyńskiego czy Batorego, czuli się bardzo skołowani.- Któregoś razu niczego nieświadoma wsiadłam do niewłaściwego autobusu, który wywiózł mnie na drugi koniec miasta. Nie wiedziałam wtedy, że autobus, którym zwykle się poruszałam, nagle zmienił trasę - powiedziała nam jedna z mieszkanek Kutna.

Podobne problemy miała większość mieszkańców podróżujących autobusami. Aby ułatwić kutnianom opanowanie nowych kursów, Miejski Zakład Komunikacji wywiesił na przystankach kartki informacyjne, na których szczegółowo opisał wszystkie zmiany dotyczące zatrzymywania się autobusów i tras przejazdu.

- Na początku każdemu trudno było się przestawić na zmiany w rozkładzie. Kartki umieszczone na przystankach pozwoliły mieszkańcom w miarę dobrze opanować nowe trasy i przystanki, jednak nadal zdarza się, że pasażerowie czekają na niewłaściwym przystanku albo wsiadają do złego autobusu - mówi kutnianka Anna Stasiak, którą spotkaliśmy na przystanku na ul. Batorego.

Objazdy dla autobusów zostały wprowadzone 17 października. Powrót do tradycyjnego rozkładu jazdu uzależniony będzie od zakończenia prac związanych z budową ronda. Szczegóły dotyczące zmian w rozkładzie jazdy można znaleźć tutaj.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE