reklama

Znalezienie pracy w szkole graniczy z cudem

Opublikowano:
Autor:

Znalezienie pracy w szkole graniczy z cudem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaJustyna - rodowita kutnianka, tegoroczna absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, intensywnie poszukuje pracy w szkole. Wszędzie słyszy to samo - mamy młodą kadrę, dzieci jest coraz mniej, przykro nam, proszę zapytać gdzie indziej.Bezrobotnych nauczycieli jest jednak w naszym powiecie więcej. W najgorszej sytuacji znajdują się poloniści i historycy - dla nich nie ma pracy.Galopujący niż demograficzny oznacza jedno - jest coraz mniej nauczycielskich etatów. Jednak chętnych do pracy w szkole nie brakuje. W kutnowskich szkołach zalega po kilkadziesiąt aplikacji. W okresie wakacyjnym ich liczba stale rośnie.- Wpłynęło do nas już 40 podań. Dominują osoby zraz po studiach. Najwięcej jest wuefistów i anglistów. Niestety na ten moment nie mamy ani jednego wakatu - mówi Grażyna Mojsiej, wicedyrektor Gimnazjum nr 1 (na zdj.).

Jolanta Maras, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 przyznaje - nie ma tygodnia, by do szkoły nie spływały jakieś nowe aplikacje.

- Od wiosny wpłynęło do nas około 30 podań, dotyczą w dużej mierze edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej - mówi. - Mamy jednak młodą kadrę, nie potrzebujemy nowych pracowników.

Świeżo upieczeni absolwenci wyższych uczelni o pracy w szkole mogą zapomnieć. Zdarza się bowiem, że nawet doświadczeni pedagodzy mają problemy z zatrudnieniem. Muszą na przykład łączyć pracę w dwóch szkołach, by mieć pełny etat. W kutnowskich placówkach oświatowych od września będzie 10 takich osób.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie zarejestrowanych jest 44 nauczycieli o różnych specjalizacjach. Prym wiodą poloniści - 12. Zaraz po nich są: wuefiści - 8, historycy - 5, matematycy - 4. Nie brakuje też bezrobotnych absolwentów kierunków pedagogicznych (pedagogika resocjalizacyjna, psychopedagogika) - 78. Od początku roku pojawiły się jedynie 3 oferty pracy dla nauczycieli - dla matematyków i historyków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE